GN 2/2019 Archiwum

Nie zapominajcie o gościnności

To przesłanie wypływające z rozważań brata Aloisa, przeora wspólnoty z Taizé, podczas ESM w Madrycie.

Typowo polskie powiedzenie „Gość w dom, Bóg w dom” jest jednak bardziej uniwersalne. Przekonują się o tym każdego roku młodzi z całego niemal świata, uczestnicy Europejskich Spotkań Młodych. Podobnie było w Madrycie i zapewne będzie tak za niespełna rok we Wrocławiu.

Rodzina nie tylko na chwilę

Carlos Carasco uwija się w kuchni. – Kawa? Herbata? Sok? Naleśniki? Wszystko, czego sobie życzycie – zwraca się do swoich gości. Na co dzień pracuje w fundacji, która pomaga katolickim rodzinom w innych krajach. Jego żona Marta jest psychologiem i też pomaga. Prowadzi poradnię rodzinną. Uczy również naturalnych metod planowania poczęć. Mają pięcioro dzieci – Carlosa juniora, Jesusa, Teresę, Fabio i Juana, a w ostatnich dniach roku... 9 przysposobionych na czas ESM w Madrycie.

Dostępne jest 9% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji