Nowy numer 14/2020 Archiwum

Abp Paglia: Zostawić 49 osób na morzu to piekło

Piekłem i obłędem nazwał prezes Papieskiej Akademii Życia pozostawienie na zimnie na Morzu Śródziemnym 49 migrantów uratowanych z jego wód przez dwa statki organizacji pozarządowych. Abp Vincenzo Paglia odniósł się do wczorajszego apelu papieża do przywódców europejskich o okazanie tym ludziom konkretnej solidarności. Dotychczas żadne państwo nie zgodziło się na zawinięcie statków z migrantami do swoich portów.

- Boli mnie to jako człowieka - wyznał hierarcha, porównując odmowę przyjęcia migrantów do postawy Heroda i mieszkańców Jerozolimy, którzy lękali się, że Dzieciątko Jezus „odbierze im władzę”. - Gdy z obawy przed utratą głosów [w wyborach] zostawia się tych migrantów na środku morza, stwarza się identyczny lęk - zaznaczył abp Paglia.

Dodał, że przyjęcie najsłabszych jest „konstytutywną zasadą człowieczeństwa”. - Gdy tego zabraknie, jest to tragedią dla wszystkich - stwierdził prezes Papieskiej Akademii Życia w programie włoskiej telewizji katolickiej Tv2000.

Z kolei rzecznik Wspólnoty św. Idziego (Sant’Egidio) Roberto Zuccolini przyznał, że odmowa przyjęcia 49 migrantów tworzy negatywny obraz Europy i wywołuje uczucie wstydu. Jest też niezrozumiała, biorąc pod uwagę ich niewielką liczbę.

« 1 »

Polecamy

 • Anonim (konto usunięte)
  10.01.2019 13:54
  1.Podasz skąd bierzesz dane, odpowiem. 2. Pisząc, ze kłamię, a nie, że jakieś moje twierdzenie jest nieprawdziwe, przypidujesz mi złą intencję, czyli mnie obrażasz. 3. Mój światopogląd nie jest tu istotny ;traktuj mnie po prostu jak człowieka.
  doceń 41
 • Anonim (konto usunięte)
  10.01.2019 13:56
  Ahs. Jeszcze 4. Odpowiedz wreszcie na moje pytania czy zarzuty.
  doceń 42
 • Anonim (konto usunięte)
  11.01.2019 09:36
  Czyli nie podałeś źródeł "Katoliku K". Cóż, troll yo troll. Żegnam. Poducz się trochę erystyki; stary, dobry Schopenhauer jest zawsze aktualny %).
  doceń 45
 • tomasz
  14.01.2019 06:44
  To ten abp, który w swojej katedrze umieścił homoerotyczne malowidło. Wszystko jasne.
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama