Nowy numer 50/2018 Archiwum

Zmiana zawsze jest możliwa

Zagadnienia związane z konferencją klimatyczną COP24 w Katowicach rozważa abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

Andrzej Grajewski: Jakie nadzieje Kościół na Górnym Śląsku wiąże z konferencją klimatyczną?

Abp Wiktor Skworc: Nasz Kościół lokalny ma nadzieję, że szczyt klimatyczny ONZ będzie impulsem do tego, by mocniej uświadomić sobie znaczenie problematyki ekologicznej. Tej świadomości chyba trochę brakuje… Bardzo nam zależy, aby uczestnicy szczytu mogli poznać naukę papieża Franciszka na temat ekologii i nauczanie Kościoła na Górnym Śląsku oraz ujrzeć konkretne zaangażowanie w tej dziedzinie. A nie jest ono koniunkturalne, to znaczy związane tylko ze szczytem klimatycznym, lecz wynika z troski o człowieka; o to, żeby każdy mógł żyć w godnych, zdrowych warunkach; żeby człowiek mógł bezpiecznie korzystać z nieskażonych powietrza, wody, ziemi.

Czy takie wielkie spotkania wypracują porozumienie, skoro interesy poszczególnych krajów są odmienne?

Dostępne jest 7% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji