Nowy numer 14/2020 Archiwum

Szefowi KNF postawiono zarzut przekroczenia uprawnień

Dla Marka Ch. zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę.

Zatrzymany przez CBA b. szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Ch. usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę - powiedział obrońca Ch. mec. Marcin Kondracki.

Za taki czyn grozi kara do 10 lat więzienia.

Kondracki, który we wtorek, w przerwie czynności z zatrzymanym b. szefem KNF w śląskim wydziale departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach wyszedł do dziennikarzy powiedział, że Ch. składa wyjaśnienia.

Prokuratura przed zakończeniem przesłuchania nie chciała ujawnić, jaki zarzut zostanie postawiony Ch.

Wcześniej Ch. wprowadzany do prokuratury przez funkcjonariuszy CBA nie odpowiadał na pytania zadawane przez dziennikarzy.

Nie wiadomo, jak długo potrwa przesłuchanie Ch.; będzie to zależało od tego, jak obszerne będą jego wyjaśnienia. Prokuratura zapowiedziała, że po zakończeniu czynności z zatrzymanym przez CBA b. szefem Komisji podejmie decyzję, czy wnieść do sądu o zgodę na areszt.

We wtorek rano Ch. został zatrzymany przez CBA w Warszawie na podstawie wydanego wieczorem dzień wcześniej postanowienia prokuratorskiego i przewieziony do Katowic.

« 1 »

Polecamy

 • A.G.
  27.11.2018 17:12
  Kilka dni temu, Glapiński szef NBP przyjaciel prezesa Kaczyńskiego - tak wychwalał byłego szefa KNF , jaki to wspaniały człowiek (zdaje się, że w kontekście jak był znakomicie skorumpowany). Dobrze że chociaż Gazeta Wyborcza tropi korupcję w urzędach państwowych, bo ABW tylko markuje pracę.
  doceń 12
 • jurek
  28.11.2018 09:04
  Za szantaż i żądanie łapówki postawiono zarzut "przekroczenia uprawnień" przez szefa KNF. Logicznie wobec tego należy przyjąć, iż sledczy uważają, że ktoś takie uprawnienia posiada. Pytanie kto może zgodnie z prawem zadać łapówek
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama