Nowy Numer 21/2019 Archiwum

"#Kawa z Bogiem" - czyli odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące wiary

Dlaczego Kościół ma problem z seksem przed ślubem? Co zrobić, kiedy to, co Pan Bóg daje, nie jest tym, czego oczekujemy? Jak zachować spokój w obliczu życiowych burz?

Książkę ks. Przemka "Kawy" Kaweckiego SDB dostałam jakiś czas temu, teraz przeczytałam ją od deski do deski i żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej. Książkę czyta się ekspresowo. Pytanie, odpowiedź. W sposób jasny, prosty i czasami bardzo dowcipny ks. Kawecki odpowiada na nurtujące pewnie niejednego z nas pytania dotyczące naszej wiary. Niektóre odpowiedzi mogą nas zaskoczyć, zmusić do myślenia, a także rozwoju duchowego. Część odpowiedzi może nam się przydać w dyskusji, bo czasem zdaje nam się, że nie mamy żadnych rozsądnych argumentów. 

Książka składa się z ponad 50 pytań i odpowiedzi. To takie kompendium wiary w pigułce. Oczywiście, nie ma tu wszystkich pytań, na które może chcielibyśmy uzyskać odpowiedź, ale na pewno znajdzie się przynajmniej jedno, które nas zainteresuje, a odpowiedź zaintryguje. Myślę, że ta książka może pomóc w rozmowach na katechezie, czy w domu. Ks. Kawecki odwołuje się też do przykładów ze swojego życia, innych osób. To jak Bóg potrafi zadziałać w życiu ludzi, bywa fascynujące. Historie wymienionych ww książce ludzi, m.in. gangstera Nicky Cruza z Nowego Jorku czy Darka Jeża zaskakują.

Dlaczego Kościół ma problem z seksem przed ślubem? Kościół nie ma problemu z seksem przed ślubem - to nasze ciało ma problemy (śmiech). Natomiast jeśli do naszych pragnień, pożądań, głodów dołączymy brak jakichkolwiek reguł, wtedy naprawdę mogą pojawić się problemy.

- fragment książki "#Kawa z Bogiem".

Czym różni się Kościół od korporacji?

Czy warto chodzić do kościoła, jeśli nie czujemy, że warto?

Skąd przychodzi do człowieka lęk przed Bogiem i dokąd go odprowadzić?

Czym jest grzech śmiertelny i dlaczego, jeśli go popełnimy, dalej żyjemy?

To tylko kilka ciekawszych pytań. Jest ich znacznie więcej, a odpowiedzi są genialne.

Polecam każdemu. Warto do tej książki wracać. 

 

« 1 »

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL