Nowy numer 13/2020 Archiwum

Islamiści protestują przeciw uwolnieniu Asii Bibi

Dziennikarz pakistańskiej telewizji Dunya Umer Jawaed zamieścił na Twitterze filmy z manifestacji przeciw uwolnieniu przez Sąd Najwyższy Pakistanu Asii Bibi - chrześcijanki skazanej na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciw Mahometowi.

Miało to mieć miejsce w 2009 r. Asia Bibi została przez sądy niższej instancji skazana na karę śmierci. Światowa opinia publiczna zaprotestowała. Dopiero teraz, po wielu latach w celi śmierci Asia Bibi została przez Sąd Najwyższy oczyszczona z zarzutów. Islamiści, zgodnie z zapowiedzią, zorganizowali protesty. Nie ulega wątpliwości, że gdyby Asia i jej bliscy pozostali w Pakistanie, wkrótce zostaliby zamordowani. Jak pisze Jawaed, władze pakistańskiej prowincji Pendżab, w której leży Lahaur, nie mają planu, jak zapanować nad protestującym tłumem. Na razie w części miasta wyłączona została telefonia komórkowa.

Według www.thenews.com.pk, podobne manifestacje odbywają się w innych miastach kraju, m.in. w Islamabadzie, Peszawarze i Karaczi.

Więcej o sprawie: Asia Bibi uniewinniona!

Asia Bibi: protests erupt in Pakistan after blasphemy conviction overturned
Guardian News

Karachi Fire Protest during Asia Bibi Case Today
Breaking News Trends.

 

« 1 »

Polecamy

 • Andrzej
  31.10.2018 14:33
  Jak liberałowie i lewica ze Sorosem wyobrażają sobie powstrzymanie islamistów w Europie, gdy będą znaczącą mniejszością? Ślepi przywódcy prowadzący Europę na rzeź?!
  doceń 11
 • mack
  31.10.2018 15:27
  Akt odwagi ze strony pakistańskiego Sądu Najwyższego. Dwóch wysokich urzędników (minister i gubernator), którzy wcześniej stawali w obronie Asii Bibi, zostało zamordowanych przez islamistów.
  doceń 15
 • art
  02.11.2018 12:19
  Ciekawy dialog:
  ANDRZEJ: „Jak liberałowie i lewica ze Sorosem wyobrażają sobie powstrzymanie islamistów w Europie, gdy będą znaczącą mniejszością? Ślepi przywódcy prowadzący Europę na rzeź?!
  KATOLI K: Tak jak i powstrzymano katolikow i protestantow w Belfascie”
  Tym razem (przez zupełny przypadek) „KATOLIKOWI” K. prawda wymknęła się. W przypadku „cudu” z Asi Bibi uwolnieniem mamy właśnie próbę odśrodkowego rozbrojenia Islamu. Twórcy tej koncepcji mają nadzieję stopniowego rozłożenia tej religii … czyli z dźihadystów chcą takich co kredkami po asfalcie i pluszowymi miśkami najeźdźców witają. Czyli tak jak rozłożyli chrześcijaństwo. Stąd ta dziwna „odwaga” co poniektórych…
  Pierwszym krokiem ma być przyzwyczajenie muzułmanów do obrażania proroka. Chodzi o to by te Hebdo Charlie *(czy jak tam) mogła bezkarnie publikować karykatury Mahometa.A muzułmanie , widać, nie tacy głupi jak ich malują i też wiedzą o co chodzi i kto za tym stoi.
  doceń 0
 • Wertyu
  02.11.2018 18:15
  Jeżeli Machometa nie ma w niebie !! Nie ma go też ,,czyścu!!???? Gdzie zatem się podział?????? Gdzie on może przebywać! Że nie można się z nim skontaktować ??!!!!!!?? ,
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama