Nowy numer 4/2023 Archiwum

Nowenna Polaków za Kościół w Holandii

W Polsce powstała inicjatywa modlitewna za Kościół w Holandii. Od 29 października do 6 listopada pod hasłem „Bardzo krótka modlitwa o nawrócenie Holandii” chętni, za aprobatą holenderskiego biskupa Jana Hendriksa, będą modlić się „aby naród holenderski otrzymał nową łaskę ponownego odkrycia skarbu wiary katolickiej”.

– Dzisiaj naszej modlitwy i wsparcia potrzebuje już nie tylko Afryka czy Ameryka Południowa, lecz także chrześcijanie w Europie Zachodniej. Poświęćmy w najbliższych dniach kilka minut na tę króciutką nowennę za Holandię. To naprawdę niewiele – zachęca w rozmowie z KAI inicjatorka tej akcji modlitewnej dr Dominika Krupińska, historyk i teolog.

Bp Jan Hendriks, biskup pomocniczy diecezji haarlemsko-amsterdamskiej, aprobując tę nowennę, przesłał osobistą zachętę: „Święty Willibrord był wielkim misjonarzem Holandii. Módlmy się za jego wstawiennictwem, aby Holandia ponownie odkryła skarb wiary katolickiej”.

Ostatni dzień nowenny jest 6 listopada, a kolejnego dnia wypada właśnie wspomnienie tego misjonarza Holandii.

Forma proponowanej modlitwy to trzy razy „Zdrowaś Mario” rano i wieczorem z dodaniem wezwania „Maryjo, Matko moja, zachowaj mnie od grzechu śmiertelnego” lub „Przez Twoje Niepokalane Poczęcie, o Maryjo, oczyść ciało moje i uświęć duszę moją” oraz ewentualnie modlitwa do św. Willibrorda:

„Boże, który przez posługę św. Willibrorda udzieliłeś narodowi holenderskiemu tej łaski, że jako niewierzący przyjął wiarę, a grzeszny stał się usprawiedliwionym, i ze swej niedoli doszedł do zbawienia; ześlij mu owoce swych trudów, wspomóż swymi darami, aby tym, którzy otrzymali usprawiedliwienie dzięki wierze, nie zabrakło mocy wiary.

Boże, który zechciałeś wyznaczyć świętego biskupa Willibrorda do głoszenia Twojej chwały poganom, aby mogli zostać w pełni przyjęci jako dzieci Boże, daj, prosimy, byśmy za jego wstawiennictwem wytrwale spełniali Twoją wolę i by w naszych czasach lud, który Ci służy, wzrastał w zasługach i liczebności. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Święty Willibrordzie, zechciej orędować za nami, aby naród holenderski otrzymał nową łaskę ponownego odkrycia skarbu wiary katolickiej”.

Więcej informacji na blogu poświęconym sytuacji Kościoła w Holandii oraz w wydarzeniu na Facebooku.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy