Nowy numer 13/2020 Archiwum

Przelotny deszcz, śnieg, burze

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz wschodnia znajduje się pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem nad południową Skandynawią. Nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtuje klin wyżu znad Atlantyku. Polska południowa jest w zasięgu wspomnianego klina wyżowego, a nad północną połowę kraju nasuwa się niż znad południowej Skandynawii. Pozostajemy w powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 11 st.C do 14 st.C; chłodniej w rejonach podgórskich: od 6 st.C do 9 st.C. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, nad morzem i w górach w porywach do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu, w górach opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Nad ranem na wybrzeżu możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na Pomorzu Wschodnim. Temperatura minimalna od 5 st.C na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu do 9 st.C nad morzem i południowym zachodzie; chłodniej w rejonach podgórskich od 3 st.C do 4 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu silny, od 30 km/h do 45 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Porywy wiatru na przeważającym obszarze kraju do 60 km/h, nad morzem do 85 km/h i w Tatrach do 120 km/h.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, nad morzem burze, a w górach śnieg i deszcz ze śniegiem. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na Pomorzu Wschodnim. Temperatura maksymalna od 11 st.C do 14 st.C; chłodniej w rejonach podgórskich: od 6 st.C do 9 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem silny, od 35 km/h do 45 km/h, z kierunków zachodnich. Porywy wiatru na przeważającym obszarze kraju do 70 km/h, nad morzem do 80 km/h, w Sudetach do 100 km/h i w Tatrach do 110 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 13 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna około 7 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 12 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni.

« 1 »

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama