Nowy numer 22/2020 Archiwum

Premier zdymisjonował wiceministra. W tle kwestia imigrantów

Jest dymisja wiceministra inwestycji i rozwoju Pawła Chorążego; wiceminister zagalopował się zdecydowanie w niektórych swoich wypowiedziach - powiedział w piątek w Olkuszu premier Mateusz Morawiecki.

"Jest dymisja pana ministra Chorążego. Pan minister zdecydowanie zagalopował się w niektórych swoich wypowiedziach i to tyle, co mogę powiedzieć, bo to tematyka bardzo ważna" - powiedział szef rządu.

Według mediów powodem decyzji o odwołaniu Chorążego miały być jego wypowiedzi m.in. podczas debaty "Jakiej polityki integracyjnej potrzebuje Polska?". Wiceminister - jak podawano - mówił, że "napływ imigrantów do naszego kraju musi wzrosnąć, żeby utrzymać wzrost gospodarczy".

Chorąży miał również wypowiadać się na temat repatriantów ze Wschodu - według relacji mediów wiceminister mówił, że jest to trudne pod względem językowym i logistycznym, a z punktu widzenia finansów sprowadzenie do Polski imigrantów z Azji lub Ukrainy jest tańsze od repatriacji.

« 1 »
TAGI:
 • Gość
  14.09.2018 20:25
  Chorąży wygadał się co naprawde zamyśla Morawiecki i wyleciał. Bo Morawiecki chce głęboko ukrywać przed Polakami to że ich oszukał, oszukuje i będzie oszukiwał ściągając miliony azjatów do pracy niewolniczej. Ale podatków nie obniży żeby skłonić do powrotu Polaków, nie obniży bo z czego rozdawałby bonusy 500+ 300+ 75+ itp?
  doceń 7
 • zorientowany
  14.09.2018 21:17
  @repatriota, "Ok, niech zatrudniają chętnych zza graniicy, na okres kiedy ich potrzebują, bez stałego ich osiedlania i prób zrobienia z nich Polaków." -- Najwyraźniej nie masz zupełnie pojęcia o problemie. Sprawa wygląda tak, że jak ktoś do pracy przyjedzie nawet deklarując krotki czas, to potem już zwykle nie wyjeżdża, tylko zostaje na zawsze. Tak było w Niemczech, we Francji, Anglii, Włoszech, ... Jak każdy będzie mędrkował, to nic z tego dobrego nie wyjdzie.
  doceń 2
 • prawda jest bolesna
  14.09.2018 21:46
  Za mówienie prawdy zwykle dostaje się w 4 litery. Smutne ale prawdziwe.
  doceń 0
 • Pracodawca
  15.09.2018 17:47
  Dobra, ale jaka jest alternatywa? Szukałem ostatnio kucharzy, trzy i pół na rękę, umowa o pracę bez próbnego. Zgłosił się jeden facet po pieczątkę z pośredniaka i jeden facet, co go wyrzucili z innego hotelu, bo kradł. Reszta siedzi za granicą. Oczywiście, mogę próbować zachęcić naszych emigrantów do powrotu i zaplacic jak w Niemczech, tylko będę musiał podnieść cenę za obiad do 150 zł, po czym splajtuję po miesiącu. Całe szczęście są Ukraińcy. Innego wyjścia nie mam.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama