Nowy numer 14/2020 Archiwum

Troje warszawskich radnych odchodzi z PO, Platforma traci większość w Radzie Warszawy

Troje radnych Platformy Obywatelskiej: Lech Jaworski, Aleksandra Scheybal-Rostek i Izabela Chmielewska ogłosiło w sobotę odejście z partii. Tym samym klub straci większość w Radzie Warszawy. Radni ci w wyborach na prezydenta stolicy poprą byłego wiceprezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza.

W sobotę radni Lech Jaworski, Izabela Chmielewska i Aleksandra Sheybal-Rostek wydali oświadczenie, że żegnają się z Platformą Obywatelską. "Będziemy niezależnymi radnymi do końca tej kadencji" - powiedział PAP w sobotę Jaworski.

Ich decyzja oznacza, że liczący dotąd 32 radnych klub PO w Radzie Warszawy będzie liczyć tylko 29 radnych. Tym samym Platforma straci większość w 60-osobowej radzie miasta.

Radni zadeklarowali także, w najbliższych wyborach poprą b. wiceprezydenta stolicy Jacka Wojciechowicza.

- Odchodzimy z PO, bo potrzebny jest dziś Platformie wstrząs. Platformo, otrząśnij się z letargu, a nie prowadź nas do trzeciej pod rząd porażki wyborczej - napisała w oświadczeniu trójka b. warszawskich radnych PO, która ogłosiła swoje odejście z partii. "Nie pozwolimy, by arogancka kampania PO doprowadziła do zwycięstwa PiS" - napisano.

« 1 »

Polecamy

 • krut00
  01.09.2018 16:34
  Gamiest pozwalać lub nie może szanowni państwo wzięli by się za jakąś uczciwą pracę? Po co w Warszawie aż 60-ciu radnych skoro rządzić ma partia posiadająca jakąś większość ? Nie wystarczy sześciu?
  doceń 1
 • krut00
  01.09.2018 16:35
  Nie "Gamiest" ale "zamiast".
  doceń 0
 • spokojny miś
  01.09.2018 16:53
  Panika taka że pis może wygrać? Też ludziska mają problemy...
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama