Nowy numer 12/2019 Archiwum

Złoty medal Polek w sztafecie 4x400 m

Sztafeta kobiet 4x400 m wynikiem 3.26,59 zdobyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie. Polki biegły w składzie: Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetic.

Drugie miejsce zajęły Francuzki - 3.27,17, a trzecie Brytyjki - 3.27,40.

Półtorej godziny wcześniej po złoty medal na 400 m pobiegła Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice). Piąta była Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz).

Przed kobietami polska sztafeta mężczyzn 4x400 m czasem 3.02,27 uplasowała się na piątej pozycji.

Biało-czerwona ekipa ma obecnie w dorobku dziewięć medali, które wywalczyli: <PRE> złote Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok) w rzucie młotem Michał Haratyk (KS Sprint Bielsko-Biała) w pchnięciu kulą Paulina Guba (AZS UMCS Lublin) w pchnięciu kulą Adam Kszczot (RKS Łódź) w biegu na 800 m Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) w biegu na 400 m sztafeta kobiet 4x400 m w składzie: Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Justyna Święty-Ersetic

srebrne Paweł Fajdek (KS Agros Zamość) w rzucie młotem Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) w pchnięciu kulą Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) w biegu na 1500 m (PAP) </PRE>

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL