Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Premier do harcerzy: Waszą postawą pokazujecie, że jesteście przyszłością Polski

Żywa flaga stworzona przez was, harcerze, to piękny znak waszego patriotyzmu; dziś waszą postawą pokazujecie, że jesteście przyszłością Polski - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, który w środę pojawił się na Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził harcerzy, uczestniczących na Wyspie Sobieszewskiej w Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego. Morawiecki zwiedził m.in. polową wystawę poświęconą historii harcerstwa polskiego. Na pamiątkę wizyty harcerze podarowali premierowi chustę harcerską oraz zdjęcie w ramce przedstawiające wtorkowe ułożenie przez harcerzy żywej biało-czerwonej flagi. W wydarzeniu tym uczestniczyło ok. 12 tys. osób.

"Żywa flaga stworzona przez Was, Harcerze, to piękny znak Waszego patriotyzmu. 100 lat temu harcerstwo zrodziło się wraz z Niepodległą i zapisało piękną kartę w latach próby. Dziś Waszą postawą pokazujecie, że jesteście przyszłością Polski. Czuwaj!" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Zlot ZHP odbywa się dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 100-lecia ZHP. Zjazd na Wyspie Sobieszewskiej trwa od poniedziałku, ale ceremonia oficjalnego otwarcia spotkania harcerzy z całej Polski odbyła się we wtorek. W Zlocie ZHP uczestniczy ok. 13 tysięcy harcerzy, w tym 500 gości z zagranicy z 27 krajów oraz polonijni harcerze z Kanady i USA. Do Gdańska przyjechali harcerze w wieku od 6 do 21 lat. Oprócz tego na miejscu zlotu jest jeszcze 1000 osób tworzących kadrę tego wydarzenia.

« 1 »

Zobacz także

  • Roman
    09.08.2018 13:41
    A czy Pan Premier odwiedził przygotowany dla młodych harcerzy "Namiot dla Każdego" , w którym jak podają organizatorzy !? : „Proponujemy projekcje krótkich filmów oraz dyskusję o nich, warsztaty, spotkania z zaproszonymi gośćmi z cyklu Porozmawiaj z...(np. muzułmaninem, osobą poruszającą się na wózku, uchodźczynią, gejem, osobą transpłciową, ateistą, luteranką, itp.)”. Cały art. o tym jest na PCH24
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL