Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nie ma „nas” i „ich”

Wyluzowani księża, zakonnice w glanach i świeccy z tabliczkami: „Chętnie z Tobą pogadam”. Przystanek Jezus – Kościół współczesnych apostołów?

Krótka modlitwa przy drewnianym krzyżu i ewangelizatorzy XIX Przystanku Jezus, który w Kostrzynie nad Odrą trwał od 29 lipca do 5 sierpnia, ruszają na woodstockowe pole. Jest grubo po 22. Upał w końcu zelżał.

Po pierwsze: nie moralizować

Do ewangelizacyjnego wyjścia przygotowały trzydniowe rekolekcje pod hasłem „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” (Ga 5,1), które dla uczestników PJ wygłosił abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Arcybiskup pozostawił ważne przesłanie, by wychodząc do drugiego człowieka, nie przekazywać idei Boga, ale doświadczenie Jego działania. Nie moralizować, ale mówić, kim jest dla mnie Bóg i co z tego faktu wynika dla mojego życia.

Dostępne jest 7% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji