Nowy numer 2/2021 Archiwum

Tour de France: Etap zatrzymany, kolarze oberwali gazem pieprzowym

To efekt protestu rolników i podjętych przez policję prób usunięcia manifestantów z trasy wyścigu.

Do niecodziennej i groźnej sytuacji doszło w czasie 16. etapu Wielkiej Pętli - z Carcassonne do Bagnères-de-Luchon (218 km). Na trzydziestym kilometrze kolarze natrafili na bele słomy ustawione na drodze przez miejscowych rolników w ramach protestu.

Do akcji wkroczyła policja, która w celu usunięcia demonstrantów użyła gazu pieprzowego. Niestety operacje przeprowadzono tak niefortunnie, że ucierpieli również zawodnicy uczestniczący w wyścigu - m.in. Chris Froome i Peter Sagan. Wyścig można było kontynuować dopiero po kwadransie, gdy kolarzom udało się dokładnie przemyć twarze i zakroplić oczy.

Na kolejnych kilometrach próbę ucieczki wraz z czterema innymi zawodnikami podjął Rafał Majka, jednak po 20 km peleton zlikwidował tę ucieczkę.

 

 

« 1 »

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także