Nowy numer 2/2021 Archiwum

Co oznacza trwanie w Jezusie?

Wytrwajcie we Mnie, a Ja będę trwał w was. J 15,4

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was.

Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, o ile nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.

Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie.

Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poprosicie, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni.

Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.


Wytrwałość jest cechą dorosłych, ludzi dojrzałych. Dzieci, z rozmaitych względów, szybciej się zniechęcają, nudzą, zaprzestają podjętych działań. Dojrzewając, uczą się wytrwałości, niezmienności, stałości, które zawsze oznaczają jakąś formę rezygnacji ze swoich odruchów i przyzwyczajeń. Słowa Jezusa, w których zachęca uczniów do trwania w Nim, są nie tylko wymagające, ale i piękne. Bo trwać w kimś oznacza niezwykłą bliskość, zażyłość wręcz, oddanie pomimo przemijających uczuć i chęci. Trwać w Chrystusie oznacza zjednoczyć się z Nim w pełni. Z Jego wolą, z Jego nauką, z Jego oddaniem Ojcu. Trwać w Chrystusie oznacza kochać Go aż do końca i bez żadnych warunków. I tylko to przynosi prawdziwy owoc wiary.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama