Nowy numer 3/2021 Archiwum

Czy można naprawić relacje po latach?

W wakacyjnym cyklu filmowym: "Sędzia".

The Judge (Sędzia) w reż. Davida Dobkina to film o trudnych relacjach rodzinnych, międzyludzkich, złych wyborach i braku odpowiedzialności.

Hank Palmer (Robert Downey Jr) to wzięty adwokat, który nie przegrał jeszcze żadnej sprawy. Zdaje sobie sprawę, że broni winnych, ale nie ma z tego powodu wyrzutów sumienia. W domu jednak mu się nie układa, prawdopodobnie zaraz się rozwiedzie. Jedzie do rodzinnego miasta na pogrzeb matki. Więzi z braćmi też są jakie są, o ojcu nie wspominając. Hank jak najszybciej chce opuścić miasto.

Niestety wszystko się komplikuje, gdy jego ojciec - sędzia Joseph Palmer (Robert Duvall) zostaje oskarżony o morderstwo. Hank chcąc nie chcąc postanawia zostać i bronić ojca. Sprawa jest skomplikowana. Sędzia nie pamięta, by zabił ofiarę. W międzyczasie Hanka odwiedza córka, która zaprzyjaźnia się z dziadkiem, co sprawia, że syn trochę łaskawszym okiem patrzy na ojca. Odnawia także znajomość ze swoją byłą dziewczyną Sam (Vera Farmiga). 

Czy sędzia Palmer jest niewinny? Czy relacje po latach da się naprawić? Do czego prowadzą złe wybory i brak odpowiedzialności? 

Coś dla fanów prawniczych filmów. 

The Judge - Official Trailer [HD]
Warner Bros. Pictures

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama