Nowy numer 8/2019 Archiwum

Trump: Budowa gazociągu Nord Stream 2 to tragedia

Prezydent Donald Trump ocenił w piątek, że plany niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2 to "tragedia", która utrudnia wysiłki na rzecz światowego pokoju. Jak ocenił, inwestycja ta "nie służy ani Niemcom, ani NATO".

Na wspólnej konferencji prasowej z brytyjską premier Theresą May prezydent USA podkreślił, że bardzo lubi niemiecką kanclerz Angelę Merkel, ale że otwarcie powiedział jej, iż ten gazociąg "to straszliwa rzecz". Wyraził zdziwienie, jak można "pompować miliardy i miliardy dolarów, głównie z Niemiec, do rosyjskich kieszeni, kiedy próbujemy mieć pokój na świecie".

"Jak można pracować na rzecz pokoju i siły, skoro ktoś ma tego typu władzę nad tobą?" - pytał, mówiąc o swoich obawach dotyczących ewentualnego ryzyka powstania zależności energetycznej Niemiec od Rosji w - jak podał - nawet 60-70 proc.

W trakcie odpowiedzi amerykańskiego prezydenta niemiecka dziennikarka próbowała skorygować jego wypowiedź, zaznaczając, że Niemcy polegają zaledwie w dziewięciu procentach na rosyjskiej energii, ale została zignorowana przez Trumpa.

Z kolei May zapewniła, że rząd w Londynie "rozmawiał na ten temat z Niemcami i innymi państwami Unii Europejskiej" i zagwarantowała, że "tak długo, jak Wielka Brytania będzie miała miejsce przy stole (w UE), będziemy nadal jasno przedstawiać swoją opinię".

« 1 »

Zobacz także

 • Janek
  13.07.2018 17:31
  Na pewno tragedia dla USA, trudniej będzie im sprzedać drogi gaz amerykański. Tylko Polacy są gotowi przepłacać.
  doceń 7
 • Alexy Neudorf
  13.07.2018 17:48
  Zobaczymy w poniedziałek czy Trump czasem nie sprzeda Rosji Ukrainy i część Polski. U tego nieobliczalnego wodza wszystko jest możliwe. Ale nieobliczalnych przywódców coraz więcej na świecie. Trump jako biznesmen chce tylko robić "DEAL" tanio kupić drogo sprzedać.
  doceń 3
 • Dd
  13.07.2018 18:35
  Tragedia dla USA, bo Europa nie kupuje ich drogiego gazu.
  doceń 3
 • Gość
  14.07.2018 07:07
  Trump mowi kazdego dnia co innego na ten sam temat. Jutro moze pochwali Rosje za dobry interes.
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL