GN 2/2021 Archiwum

Zabawna gosposia, która robi dokładnie to, co jej powiesz

Świetna książka dla całej rodziny.

Macie ochotę rodzinnie pośmiać się? Poczytać razem zabawną historię? Zdecydowanie polecam "Wszystkie przygody Amelii Bedelii" Peggy Parish. Na książkę trafiłam tuż przed Świętami Bożego Narodzenia i właśnie sobie o niej przypomniałam - można płakać ze śmiechu. 

Amelia jest gosposią, która robi dokładnie to, o co ją poprosisz. A właściwie DOSŁOWNIE. Pracuje w domu państwa Rogers i dla nich samych Amelia to wyzwanie. Pani Rogers robiąc listę zadań lub po prostu prosząc o coś, musi pamiętać, jak wydawać polecenia. Np. gdy prosi, by Amelia zrobiła płatki śniadaniowe z kawą, może mieć pretensje tylko do siebie, że gosposia przygotuje jej płatki śniadaniow z kawą (zamiast mleka). I choć czasami państwo Rogers mają dosyć "wybryków" Amelii, to jednak jej nieocenione ciasto cytrynowe ratuje sytuacje. Gdybym mogła przytoczyłabym więcej przykładów, ale odebrałabym wam radość czytania. 

Polecam wydanie w przekładzie Wojciecha Manna, jest po prostu fantastyczne. Umiejętność posługiwania się słowem wybitna, jeśli chodzi o tłumaczenie. To nie jest łatwe zadanie, szczególnie, gdy humor odgrywa ogromną rolę w oryginale. Urocze są również ilustracje Fritza Siebela. Historie o Amelii można znaleźć również w osobnych tomach. 

Amelia Badelia poprawi wam humor, jeśli za oknem plucha. A także umili wam letnie wieczory. Polecam.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama