Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Prezydent: Chciałbym, żebyśmy jako państwo i dyplomacja byli ofensywni

Chciałbym, żebyśmy jako państwo i jako dyplomacja byli kreatywni i ofensywni; na Polsce spoczywa odpowiedzialność za pokój na świecie i przyszłość Europy - mówił w poniedziałek podczas spotkania z ambasadorami RP prezydent Andrzej Duda.

Prezydent prosił ambasadorów o utrzymywanie kontaktów z jego kancelarią i dostarczanie informacji o wszelkich problemach i zagrożeniach, które dostrzegają.

"Dzisiaj na Polsce spoczywa odpowiedzialność za pokój na świecie, bezpieczeństwo sojusznicze, rozwój regionu i przyszłość Europy" - powiedział prezydent.

"Wynika ona z jednej strony z funkcji, jakie pełnimy w instytucjach międzynarodowych, choćby w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, a z drugiej strony jest także efektem naszej aktywności i do tej dalszej aktywności także państwa namawiam. Chciałbym, żebyśmy jako państwo i jako dyplomacja byli kreatywni i ofensywni" - mówił Duda.

Prezydent podkreślił, że zależy mu, aby służba ambasadorów była "parciem do przodu". "W polityce zagranicznej nie ma luk niewypełnionych, ale żeby zajmować coraz wyższą pozycję, trzeba twardo iść do przodu i o to państwa proszę" - dodał.

« 1 »

Zobacz także

 • gut
  02.07.2018 18:19
  🎨/Życie jest sztuką, im więcej tchniesz w nie wyobraźni, tym lepszym okaże się dziełem./🎨
  🏢/Agnieszka Lisak/🏢
  doceń 1
 • S.J.Lec
  02.07.2018 22:34
  "Zawsze znajdą się Eskimosi, którzy wypracują dla mieszkańców Konga Belgijskiego wskazówki zachowywania się w czas olbrzymich upałów."
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL