Nowy numer 24/2018 Archiwum

Raport o stanie szpitali

W połowie szpitali w ciepłej wodzie przekroczony jest poziom bakterii. W całym kraju jest tylko nieco ponad 100 czynnych lekarzy mikrobiologów, a w jednym z kontrolowanych szpitali jedna pielęgniarka epidemiologiczna „opiekowała” się ponad 560 łóżkami. Czytając najnowszy raport Najwyższej Izby Kontroli, można dostać bólu głowy.

Można odnieść wrażenie, że w raporcie na temat infekcji szpitalnych opisano placówki medyczne sprzed 100 lat. W cieple, wilgoci i brudzie bakterie, wirusy oraz grzyby znajdują w naszych szpitalach znakomite warunki do przetrwania i namnażania. Inspektorzy NIK wykryli nieprawidłowości i zaniedbania na każdym poziomie systemu zdrowia. Bałagan, złe procedury, nieświadomość i zwykłe niechlujstwo. Tak wygląda szpitalna rzeczywistość.

Warszawa najgorsza

Dostępne jest 5% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji