Nowy numer 49/2023 Archiwum

Tato, weź wolne na Dzień Dziecka

Sądeczanie są pomysłodawcami kampanii społecznej i twórcami spotu mającego przekonać ojców, jak ważny jest ich czas spędzony z dzieckiem.

Znany sądecki raper Arkadio, czyli Arkadiusz Zbozień, nigdy nie zapomni wyprawy rowerowej ze swoim ojcem. Kolejni dorośli już mężczyźni wspominają wspólne z ojcem oglądanie gwiazd, lepienie z plasteliny rekina, łowienie ryb, wyjście na łyżwy.

Wypowiedź jednego z nich pokazuje, że nawet, jeśli brakuje dobrych wspomnień, czas spędzony z ojcem może być światełkiem w studni. "Dzięki ci, tato, za to chociaż jedno wspomnienie" - mówi.

Dzieci występujące w spocie także w swoich marzeniach pragną pojeździć z tatą na quadzie, wyjść na spacer czy spędzić noc w namiocie. Na koniec twórcy kampanii stawiają pytanie: „A Ty, jakie wspomnienia zostawisz swojemu dziecku?”.

Chcą w ten sposób przekonać, jak ważny dla dzieci jest czas spędzony wspólnie z Tatą i będzie on najlepszym prezentem, który pozostanie w ich wspomnieniach na całe życie. "Dlatego namawiamy Was Tatusiowie - Weźcie Wolne na Dzień Dziecka i zróbcie coś RAZEM!" - przekonują twórcy akcji, której pomysłodawcą jest Krzysztof Wnęk z Nowego Sącza, mąż jednej żony i ojciec 3 synów, twórca marki Figelo promującej rodzinny, aktywny rozwój dzieci (www.figelo.com) i pomysłodawca warsztatów dla ojców i dzieci pod marką MegaTato (www.megatato.com).

Reakcja na kampanię społeczną #WeźWolneNaDzieńDziecka i wpisy na Facebooku pokazują, jak jest bardzo potrzebna i trafiona. Ludzie dzielą się swoimi wspomnieniami, dziękują za swoich ojców, a żony namawiają mężów, by brali wolne i spędzili czas z dziećmi.

Zobaczcie i bierzcie wolne, niekoniecznie tylko z okazji Dnia Dziecka:

Co zrobić na Dzień Dziecka? WEŹ WOLNE NA DZIEŃ DZIECKA! [akcja społeczna #WeźWolneNaDzieńDziecka]
Figelo

Co zrobić na Dzień Dziecka? WEŹ WOLNE NA DZIEŃ DZIECKA! [akcja społeczna #WeźWolneNaDzieńDziecka]
Figelo

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy