Nowy numer 46/2018 Archiwum

Wiatr niekonwencjonalny

Duch Święty nie likwiduje przeszkód – daje siłę, żeby je przeskoczyć.

* * * * *

Logika pani poseł

Joanna Scheuring-Wielgus opuściła Nowoczesną, bo podobno władze partii zakazały jej wypowiadania się na temat niepełnosprawnych. „Odchodzę z Nowoczesnej, ale nie odchodzę z polityki. Dzień dobry. I do przodu” – napisała na Twitterze. „Dzień dobry” na pożegnanie – jakie to oryginalne. Ale oryginalność to specjalność pani Joanny. Czy jest na świecie inna taka feministka, która podczas wiecu wznosiłaby okrzyk „dość dyktatury kobiet”? Albo jaki inny poseł podejrzewałby, że nadmierne ciepło na sali sejmowej to sprawka Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ „prezes PiS lubi temperaturę 26 stopni”? A wylewanie na Zbigniewa Ziobrę „kubła zimnej głowy” to prawie tak dobre jak stwierdzenie, że „głowa psuje się od góry”, co odkrył dawny pryncypał pani poseł, Ryszard Petru. Przy takim dorobku pani Scheuring-Wielgus nie powinno nikogo dziwić, że występuje ona jako zawzięty rzecznik niepełnosprawnych, domagając się jednocześnie, żeby takich ludzi można było przed urodzeniem zabijać.

Pomocni Hiszpanie

Hiszpański parlament po raz pierwszy zajmuje się projektem ustawy wprowadzającej eutanazję. Jak widać, rządzący tam wcześniej socjaliści nie zdążyli jej wprowadzić, a zdążyli z aborcją i homozwiązkami. Ale w mentalności społecznej swoje zrobili. Teraz 84 proc. Hiszpanów chce prawa do „pomocy” w umieraniu. Oczywiście tylko w szczególnych wypadkach. Jasne, znamy to. W Holandii i Belgii też była taka gadka.

« 1 2 »
oceń artykuł
 • gregg84
  18.05.2018 09:58
  Zet, to musi być przykre uczucie: chcieć i nie być w stanie napisać nic sensownego w odpowiedzi?...
  doceń 2
 • ZET
  18.05.2018 15:04
  Gregg, a czego sensownego oczekujesz w odpowiedzi na taki wpis? Młócenie słomy, jakie uprawiasz, nie daje nadziei na konstruktywny dialog. Nie wierzysz w Boga - to już wiemy, wiele razy to pisałeś. Chcesz, żebyśmy też uwierzyli w Jego nieistnienie - to też już wiemy. W kółko to nadajesz, ubierając ten swój problem w coraz to nowe konstrukcje retoryczne. Ale treść jest ciągle ta sama. Dlatego, wybacz, ale nie będę się w to bawił.
  doceń 3
 • gregg84
  19.05.2018 11:03
  Zet, wasza strona sporu nieustannie próbuje tworzyć wrażenie swojej wyjątkowości w skali świata i historii i z tego przekonania wysuwa wciąż na nowo szczególne pretensje do organizowania przestrzeni publicznej. Wszelka krytyka jest albo zupełnie ignorowana z waszej strony (tak jak ty to właśnie uczyniłeś), albo spotyka się z odpowiedziami, które urągają elementarnej racjonalności myślenia. W każdym razie jakby nigdy nic wracacie następnie do podważonych twierdzeń. Skoro więc cały czas jesteśmy z waszej strony zasypywani stosami tego samego, to nie pozostaje nam nic innego jak ciągłe młócenie na drobne. Wierz mi, też chciałbym, aby mogło być inaczej...
  doceń 0
 • Aboco
  21.05.2018 06:12
  Podważone twierdzenia - Gregg, ależ ty masz mniemanie o sobie.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji