Nowy numer 31/2020 Archiwum

Kolizja z udziałem limuzyny żandarmerii. Według RMF, wiozła Macierewicza

Do kolizji z udziałem samochodu Żandarmerii Wojskowej doszło w czwartek w Warszawie - potwierdziły Żandarmeria Wojskowa i badająca kolizję policja. Według RMF FM limuzyna wiozła Antoniego Macierewicza; ŻW ani policja nie potwierdziły takiej informacji.

"Potwierdzam, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu cywilnego i pojazdu Żandarmerii Wojskowej" - powiedział PAP ppłk Artur Karpienko z ŻW.

Komisarz Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji poinformował, że chodzi o kolizję, do której doszło ok. g. 10.00 z udziałem BMW Żandarmerii i auta marki Citroen. "Czynności wskazują, że sprawcą był kierowca pojazdu Żandarmerii" - powiedział.

Żandarmeria ani policja nie potwierdziły, że samochodem ŻW podróżował były minister obrony, a obecnie przewodniczący podkomisji smoleńskiej, poseł PiS Antoni Macierewicz.

Wiadomość o kolizji z udziałem auta ŻW wiozącego Antoniego Macierewicza podało RMF FM. Według stacji do zderzenia nieoznakowanego BMW Żandarmerii z drugim samochodem doszło na skrzyżowaniu ulic Powązkowskiej i Elbląskiej, Macierewicz wyszedł bez szwanku.

Macierewicz był ministrem obrony do 9 stycznia br., kiedy zastąpił go Mariusz Błaszczak. Po dymisji Macierewiczowi powierzono funkcję podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. Resort informował, że tę funkcję Macierewicz będzie pełnił społecznie.

Ppłk Karpienko wyjaśnił, że samochód Żandarmerii przysługuje Macierewiczowi na podstawie decyzji ministra obrony.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama