Nowy numer 32/2020 Archiwum

W tym szaleństwie jest metoda

Czy Stadion Narodowy wypełni się w październiku młodymi ludźmi? Czy organizatorzy nie porywają się z motyką na słońce?

6 października na Stadionie PGE Narodowym na młodych czeka aż 68 tysięcy krzesełek. Czy sektory zapełnią się ludźmi, którzy przez cały dzień będą uwielbiali Boga? Organizatorzy spotkania „Stadion młodych" wierzą, że tak.

Znam organizatora spotkania ks. Rafała Jarosiewicza od lat. I od lat zastanawiam się, dlaczego jego pomysły sprawdzają się „w praniu” choć początkowo wydają się porywaniem z motyką na słońce.

Chcecie poznać jego sekret? – Ufam Kościołowi bardziej niż sobie, dlatego absolutnie wszystkie akcje poddaję rozeznaniu biskupów – opowiada rozchwytywany rekolekcjonista. – Gdy przychodzi jakieś natchnienie, inspiracja, dzwonię do biskupów i pytam: „Co z tym zrobić?” Co mam? Pewność Słowa. I tego się kurczowo trzymam. Mówię Bogu o wielu rzeczach, o wielkich marzeniach i detalach. O wszystkim. I nie widząc jeszcze tych dzieł, ani tym bardziej ich owoców, zachwycam się nimi i uwielbiam w nich Boga.

Ileż razy ks. Rafał usłyszał: „To się nie da…”. Gdy „zapalona” przez niego grupa oazowiczów rozesłała pierwsze SMS-y ze Słowem Bożym i nic nie zapowiadało tego, że niebawem otrzymają najdłuższy rachunek telefoniczny świata, a ekipa ewangelizatorów wysyłać będzie aż milion SMS-ów miesięcznie. Gdy po raz pierwszy za gigantyczne pieniądze wynajmował Stadion Narodowy, gdy zaproponował, by w kilkudziesięciu prestiżowych warszawskich hotelach znalazły się karteczki: „Bóg kocha ciebie dzisiaj”.

– Dlaczego organizuję spotkanie „Stadion młodych”? Kościół przeżywa rok im poświęcony i nie chcę, by przeszedł on bez echa. Zapraszam młodzież z całej Polski na gorące uwielbienie i wsłuchanie się w konkretne katechezy formacyjne. W 12-godzinnym spotkaniu weźmie udział kilkunastu ewangelizatorów i mówców m.in. abp Grzegorz Ryś i ks. Jakub Bartczak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także