Nowy numer 7/2019 Archiwum

W tym szaleństwie jest metoda

Czy Stadion Narodowy wypełni się w październiku młodymi ludźmi? Czy organizatorzy nie porywają się z motyką na słońce?

6 października na Stadionie PGE Narodowym na młodych czeka aż 68 tysięcy krzesełek. Czy sektory zapełnią się ludźmi, którzy przez cały dzień będą uwielbiali Boga? Organizatorzy spotkania „Stadion młodych" wierzą, że tak.

Znam organizatora spotkania ks. Rafała Jarosiewicza od lat. I od lat zastanawiam się, dlaczego jego pomysły sprawdzają się „w praniu” choć początkowo wydają się porywaniem z motyką na słońce.

Chcecie poznać jego sekret? – Ufam Kościołowi bardziej niż sobie, dlatego absolutnie wszystkie akcje poddaję rozeznaniu biskupów – opowiada rozchwytywany rekolekcjonista. – Gdy przychodzi jakieś natchnienie, inspiracja, dzwonię do biskupów i pytam: „Co z tym zrobić?” Co mam? Pewność Słowa. I tego się kurczowo trzymam. Mówię Bogu o wielu rzeczach, o wielkich marzeniach i detalach. O wszystkim. I nie widząc jeszcze tych dzieł, ani tym bardziej ich owoców, zachwycam się nimi i uwielbiam w nich Boga.

Ileż razy ks. Rafał usłyszał: „To się nie da…”. Gdy „zapalona” przez niego grupa oazowiczów rozesłała pierwsze SMS-y ze Słowem Bożym i nic nie zapowiadało tego, że niebawem otrzymają najdłuższy rachunek telefoniczny świata, a ekipa ewangelizatorów wysyłać będzie aż milion SMS-ów miesięcznie. Gdy po raz pierwszy za gigantyczne pieniądze wynajmował Stadion Narodowy, gdy zaproponował, by w kilkudziesięciu prestiżowych warszawskich hotelach znalazły się karteczki: „Bóg kocha ciebie dzisiaj”.

– Dlaczego organizuję spotkanie „Stadion młodych”? Kościół przeżywa rok im poświęcony i nie chcę, by przeszedł on bez echa. Zapraszam młodzież z całej Polski na gorące uwielbienie i wsłuchanie się w konkretne katechezy formacyjne. W 12-godzinnym spotkaniu weźmie udział kilkunastu ewangelizatorów i mówców m.in. abp Grzegorz Ryś i ks. Jakub Bartczak.

« 1 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

 • gość
  07.05.2018 12:35
  Żeby wypełnić cały stadion warto zaprosić nie tylko "młodych", ale wszystkich i nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.
  doceń 11
 • GUT
  08.05.2018 13:53
  Pozytywne szaleństwo! ;)
  doceń 6
 • Kawka
  10.05.2018 12:12
  Niech Pan będzie uwielbiony w Swoich kapłanach !
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.