Nowy numer 31/2020 Archiwum

Czym jest prawdziwe oddawanie czci Bogu?

Kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. J 16,2

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.

To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Ale nadto nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali, że Ja wam o nich powiedziałem».


Jak różnie można rozumieć, czym jest prawdziwe oddawanie czci Bogu! Dwa tysiące lat po tym, jak Jezus wypowiedział słowa z dzisiejszego fragmentu Ewangelii, jest już dla nas zupełnie oczywiste, że miał rację. Znamy historię. Minęły epoki, a w żadnej z nich nie brakowało ludzi, którym wydawało się, że oddają cześć Bogu, chociaż czynili zło. Jaka jest wobec tego recepta na właściwe rozeznanie dobra i zła? Odpowiedź jest oczywista: Duch Święty, Paraklet, nazwany przez Jezusa Duchem Prawdy oraz Pocieszycielem. Jego posłannictwem jest świadczenie o Jezusie. Naszym również. A świadczymy tym, że jesteśmy z Jezusem od początku. Być z Jezusem oznacza dawać świadectwo. Oby zawsze było to świadectwo prawdy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama