Nowy numer 46/2018 Archiwum

Noworodek na wysypisku śmieci

Dziewczynka została uduszona kilkadziesiąt minut po urodzeniu - stwierdzili lekarze medycyny sądowej po wykonaniu sekcji zwłok.

Ciało dziecka znaleziono 13 kwietnia na wysypisku śmieci w podświdnickich Sulisławicach (Dolny Śląsk). Zdaniem patologów, dziewczynka urodziła się poza szpitalem i miała rozerwaną pępowinę.

Noworodek był donoszony i zdrowy w chwili narodzin, jednak po kilkudziesięciu minutach został uduszony. Świadczą o tym ślady zastosowania siły w okolicach szyi.

- Przede wszystkim musimy znaleźć matkę tego dziecka i zapewnić jej odpowiednią pomoc. Kobieta może być w szoku poporodowym. Nie czas na jej osądzanie, bo nie wiemy, co tak naprawdę się wydarzyło i jaki jest jej udział - powiedział nam Marek Rusin, prokurator rejonowy w Świdnicy.

Nie wiadomo też, gdzie mogło dojść do tragedii, bo śmieci na wysypisko trafiają nie tylko z powiatu świdnickiego, ale również z regionu jeleniogórskiego.

Prokuratura prosi o kontakt wszystkich, którzy widzieli w swoim otoczeniu kobietę w wysokiej ciąży, a obecnie nie ma maleńkiego dziecka.

Prokurator Rusin przyznał, że policja zabezpieczyła różne ślady i dowody, które powinny ułatwić odnalezienie matki noworodka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy