Nowy numer 17/2019 Archiwum

Izraelczyk podejrzany o znieważenie pomnika w byłym KL Auschwitz

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu nadzoruje dochodzenie w sprawie przeciwko obywatelowi Izraela Zeevowi K., podejrzanemu o znieważenie pomnika ofiar na terenie byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko.

Zgodnie z ustaleniami prokuratury, 20-letni obywatel Izraela Zeev K. w środę zwiedzał Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Brzezince. Około godz. 13.10 po wejściu na teren Międzynarodowego Pomnika Ofiar Obozu Auschwitz-Birkenau Zeev K. oddał mocz na schodach pomnika. Świadkiem tego zachowania była przewodniczka grupy zwiedzającej w tym samym czasie Muzeum, która poinformowała o zdarzeniu pracowników straży muzealnej. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali Zeeva K.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko poinformował w czwartek, że mężczyźnie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 261 kk (znieważenie pomnika urządzonego w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego).

"Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, wyraził skruchę, nie potrafił jednak wskazać motywów swojego zachowania" - poinformował rzecznik w komunikacie.

Jak dodał, z podejrzanym uzgodniono karę grzywny w wysokości 250 stawek dziennych po 20 zł. Na jej poczet zajęto należące do niego 2 tys. zł.

Po wykonaniu czynności Zeev K. został zwolniony.

« 1 »

Zobacz także

  • Sinan
    22.03.2018 19:02
    Gościu, facet przyznał się do popełnionego czynu... To czemu podejrzany a nie winny...?
    doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL