Nowy numer 45/2018 Archiwum

Wróblewski: Należy zrobić więcej, aby pomóc osobom niepełnosprawnym

Należy zrobić dużo więcej, aby systemowo pomóc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom - ocenił podczas komisji sprawiedliwości poseł Bartłomiej Wróblewski (PiS). Dodał, że niezależnie od poglądów politycznych, posłowie powinni wesprzeć projekt "Zatrzymaj aborcję".

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka rozpoczęła w poniedziałek prace nad obywatelską inicjatywą ustawodawczą "Zatrzymaj aborcję", która znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. Komisja ma zaopiniować projekt dla komisji polityki społecznej i rodziny.

Bartłomiej Wróblewski (PiS) ocenił, że "argumenty natury prawnej" przemawiają za projektem "Zatrzymaj aborcję". Przywołał wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 1997 r., który uznał, że od momentu powstania życie ludzkie staje się wartością chronioną konstytucyjnie i dotyczy to także fazy prenatalnej.

Poseł powiedział także, iż należy "zrobić dużo więcej, aby systemowo pomóc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom". Dodał jednocześnie, że w ostatnich latach "dużo w tej sprawie zostało zrobione". W tym kontekście wymienił m.in. program 500 plus, "Za Życiem".

Podkreślił, że "prawo do życia jest prawem uniwersalnym i podstawowym". "Niezależnie od poglądów politycznych, władz partyjnych powinniśmy tę sprawę wesprzeć, pamiętając i wspierając jednocześnie osoby niepełnosprawne i ich rodziny" - podkreślił.

« 1 »

Zobacz także

 • TomaszL
  19.03.2018 18:20
  Wszyscy tak pięknie opowiadają że trzeba, ale zasiłek opiekuńczy (153 zł) to kiedy został ostatnio zrewaloryzowany?
  doceń 3
 • nika
  19.03.2018 23:14
  Należy "zrobić dużo więcej, aby systemowo pomóc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom". I to już, niezależnie od prac nad ustawą, o której mowa. Bo zanim uratowane ustawą dzieci się poczną i dorosną, to ci, którzy już żyją, muszą mieć prawo do godnego życia. Podobnie jak ich opiekunowie. To jest podstawowy obowiązek państwa.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy