Nowy numer 42/2019 Archiwum

Fundacja Życie i Rodzina: Sejmowa komisja blokuje projekt "Zatrzymaj aborcję"

Komisja Polityki Społecznej i Rodziny kolejny raz uchyliła się od ocalenia nienarodzonych chorych dzieci przed działaniami aborterów w polskich szpitalach.

Co dla posłów tej komisji jest ważniejsze niż życie najsłabszych obywateli Polski? - pytają członkowie Fundacji Życie i Rodzina, którzy we wtorek po południu uczestniczyli w obradach komisji polityki społecznej i rodziny.

Na początku obrad poseł Jan Klawiter (Prawica RP) złożył wniosek o włączenie projektu "Zatrzymaj aborcję" do obrad. Jednak komisja kierowana przez nową przewodniczącą Bożenę Borys-Szopę (PiS) postanowiła, że decyzja o przyjęciu bądź odrzuceniu wniosku posła Klawitera zostanie podjęta w środę, podczas drugiej części obrad komisji.

"Nie poddano nawet wniosku pod głosowanie! Zastanawianie się nad podjęciem działań na rzecz powstrzymania zabijania dzieci jest niedorzeczne. Ich ochrona powinna stanowić priorytet posłów zajmujących się polityką społeczną. Jakie sprawy okażą się dla nich ważniejsze i pilniejsze?" - zastanawiają się członkowie Fundacji Życie i Rodzina.

W tym samym czasie przed pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego stanęli wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina, protestując przeciwko opieszałości parlamentarzystów.

[EDIT]

Pojawił się nowy element opisywanej sytuacji. Pisze o nim Kaja Godek w poniższym twicie:

 

« 1 »

Zobacz także

 • TomaszL
  28.02.2018 09:26
  Dokładnie widać jak bardzo politykom zależy na ochronie życia nienarodzonych. I dokładnie widać czym są deklaracje polityków.
  Ale znając historię choćby z roku 2006 trudno było się spodziewać innego podejścia.
  Szkoda jedynie ze biskupi znów zamilczeli, dziś potrzebny jest jasny przekaz Kościoła i jasne powiedzenie kto ponosi winę moralną za kolejne dzieci zabijane w majestacie prawa.
 • max
  28.02.2018 10:36
  Trzeba naciskać by ten projekt jak najszybciej był procedowany.
  Nasuwa się jednak pytanie. Dlaczego nawet cześć hierarchów sympatyzuje z partiami, które otwarcie popierają kompromis aborcyjny czyli zabijaniem dzieci m.in. z przyczyn eugenicznych lub nawet które wspierają projekty liberalizujące zabijanie dzieci. Wydaje się nawet że duchowni którzy sympatyzują z partiami liberalno-lewicowymi są o wiele bardziej pobłażliwie traktowani za swoje wypowiedzi niż np. duchowni związani ze środowiskami narodowo-patriotycznymi. Teraz się dziwicie że atakowany ze wszystkich stron PiS boi się otworzyć kolejny front zmasowanych ataków skrajnej lewicy i skrajnych liberałów i ich kolegów z lewackiej unii, co morze doprowadzić nawet do sytuacji że znów dojdą do głosu partie które chcą jeszcze większej liberalizacji prawa aborcyjnego.
  Przypomnijmy, aborcje w Polsce wprowadzili okupanci Niemcy (naziści) i komuniści zainstalowani w Polsce przez Moskwę. Wśród partii lewicowo liberalnych jest największy odsetek postkomunistów.
 • Józef K.
  28.02.2018 20:59
  Naczelnik Państwa , przede wszystkim liczy głosy wyborze, bo chce w przyszłym Sejmie mieć konstytucyjną większość , że zdobyć pełnię władzy , a wówczas już nie będzie musiał się liczyć z nikim. W związku z powyższym, projekt ustawy przeciw aborcyjnej ma być zamrożony , bo większość potencjalnych wyborców jest za zachowaniem " kompromisu aborcyjnego" , a poza tym Pan Prezes chce sięgnąć do wyborczego centrum , gdzie ten odsetek jest jeszcze większy niż przeciętnie.
 • terenia
  02.03.2018 20:35
  Panie Tomaszu Polska nie jest krajem katolickim,chrzest,komunia,bierzmowanie,ślub i pogrzeb to zwykła tradycja,mająca fajną otoczkę(nawet kaczyński to wie!),być może to porażka kościoła-ale na dobrą sprawę co mogą ludzie kościoła zwani biskupami?,,do kościoła chodzi coraz mniej ludzi(w 2016 to chyba 36% w 2017 być może będzie jeszcze gorzej),nic nie mogą,strachy w piekło nie wypaliły,strachy w gender też nikogo nie obchodzą!!!------pora się pogodzic z rzeczywistością!!!!!!!Pan sobie słucha kościoła ja sobie nie słucham kościoła!!

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL