Nowy numer 42/2020 Archiwum

Roboty do roboty

Arka Noego, Gadu-Gadu, SDC 2008

Jednocześnie ze zbiorem wszystkich empetrójek Arki Noego ukazał się nowy krążek „świętej załogi”: Gadu-Gadu. Dwie piosenki sporo dzieci nad Wisłą zna już na pamięć. „Franek pamiętasz, jak byłeś maaaały” – darły się maluchy przed rokiem na Roratach w wielu polskich kościołach. Niedawno śpiewały o tym, że „kiedyś mieczem walczył Szaweł, dziś miłością walczy Paweł”. Najnowszy album jest pełen podobnych hitów. Moje dzieci „kupiły” od razu wpadające momentalnie w ucho znakomite „Roboty do roboty”. Śpiewają je na okrągło.

Usłyszymy też o Bożej dziewczynie Faustynie; o pracującym przez cały rok świętym Mikołaju i skierowaną do Matki Teresy muzyczną prośbę o pokój. Grają jak zwykle świetni muzycy: m.in. Robert Friedrich, Marcin i Mateusz Pospieszalscy, Darek Malejonek, Maciej Starosta i Tomek Budzyński.

Oba krążki kupisz na: www.paganini.com.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także