Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wielka Brytania: Ranni po wybuchu w budynku z polskim sklepem

Sześć osób zostało hospitalizowanych po wybuchu w budynku, w którym znajdował się polski sklep w brytyjskim mieście Leicester - wynika z informacji przekazanych przez służby ratunkowe. Nie wiadomo, czy wśród poszkodowanych są Polacy.

Do eksplozji na Hinckley Road w Leicester doszło w niedzielę krótko po godz. 19 czasu lokalnego (godz. 20 czasu polskiego).

Na tym etapie śledztwa przyczyna wybuchu pozostaje nieznana, ale policja zastrzegła, że nic nie wskazuje na akt terroryzmu i poprosiła o "niespekulowanie o okolicznościach towarzyszących incydentowi".

W wyniku wybuchu dwupiętrowy budynek, w którym znajdował się polski sklep "Żabka" i lokal mieszkalny, uległ całkowitemu zniszczeniu i zawaleniu.

Lokal otworzył się pod koniec ubiegłego roku i nie należał do Polaków, ale miał polskojęzyczną obsługę. Nie ma informacji o tym, kto znajdował się w środku w momencie eksplozji.

Służby ratunkowe z East Midlands podały, że w wyniku akcji ratunkowej hospitalizowano sześć osób. Według mediów od dwóch do czterech z nich jest w stanie krytycznym.

Według źródeł PAP polskie służby konsularne pozostają w kontakcie z lokalną policją i próbują ustalić tożsamość poszkodowanych.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL