Nowy numer 24/2018 Archiwum

Jedno wydarzenie sprawiło, że wstąpił do zakonu

Konrad Confalonieri urodził się około roku 1290 w zamożnej, włoskiej rodzime. Za młodu obrał sobie zawód rycerski.

W roku 1313 w czasie polowania rozpalił ognisko dla wypłoszenia zwierzyny i wywołał pożar. Nie zdawał sobie sprawy, jaką klęskę wywoła tym czynem. 

Mówi o. Stanisław Tasiemski, dominikanin. 


Konrad wstąpił w 1315 r. do III zakonu św. Franciszka. Jako pielgrzym pokutny nawiedził wiele włoskich sanktuariów. Osiadł w 1343 r. jako pustelnik w dolinie Noto koło Syrakuz na Sycylii, gdzie wiódł życie pełne wyrzeczenia. 

Zmarł 19 lutego 1351 r. Pochowano go w Noto, w kościele pw. św. Mikołaja. W roku 1485 jego szczątki umieszczono w srebrnej trumnie. Jego kult zatwierdzony dla diecezji syrakuskiej w roku 1515, potem rozszerzony na całą Sycylię, papież Urban VIII rozciągnął także na zakony franciszkańskie.

« 1 »

Zobacz także

 • mee...
  19.02.2018 13:25
  Tez mialem pojsc, ale gdzie? do kosciola pod lasem we Wrzeszczu czy do Warszawy, nastepnie Afryka...ile ja sie przed wyjadem nasluchalem, ze haratalo serce...w koncu zostalo mnie dane isc przez swiat samodzielnie.
  doceń 0
 • mee...
  19.02.2018 14:07
  Kto jest moja matka i moimi bracmi?" Mk 3, 31-32. Moglo by sie wydawac, ze wstapienie do zakonu wypelnia te warunki...a to czlowiek jest zakonem...opusci ojca i matke i w sposob duchowy, a nie cielesny chce podazac za Chrystusem i jezeli dostapi Ducha...idzie. Dla Ducha Bozego nie ma przeszkod czy cie uwiezia ze wzgledu na imie Jego, czy w troskach codziennego zycia, za sprawa Jego za Chrystusem podazasz...nawet gdy jest ciezko, nawet gdy dogania pustka, w ktorej slychac...a widzisz Bog cie opuscil, to byly twoje zludzenia...ale mimo pustki i podszeptow zlego, ktory dopada mocno czasem...kipi w tobie zycie. I gdy bedzie ci dane obudzic sie nastepnego ranka - jest sie o duchowy etap wyzej...i tylko zeby cialo nie zdradzalo tego stanu...ktory przez srodowisko, w ktorym sie obracasz interpretowane jest roznie...chociaz sie z raz zdarzy, ze ci czlowiek powie: Bog jest z toba.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama