Nowy numer 43/2019 Archiwum

"Resort rodziny nie pracuje nad wypowiedzeniem konwencji antyprzemocowej"

W resorcie rodziny i pracy trwają prace nad ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, natomiast nie ma prac nad wypowiedzeniem konwencji antyprzemocowej - zapewniła w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Odpowiedziała na pytanie zadane na konferencji prasowej, czy rząd przygotowuje wypowiedzenie tzw. konwencji antyprzemocowej. "Nie pracujemy nad wypowiedzeniem konwencji" - powiedziała Rafalska i dodała, że mówi o zakresie kompetencji jej resortu.

Dopytywana, czy takie prace nie są prowadzone gdzie indziej w rządzie, odpowiedziała: "Nie sądzę. Gdyby tego typu prace były prowadzone, z pewnością bym o tym wiedziała".

Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (tzw. konwencja antyprzemocowa) została zaprezentowana w 2011 r. Trzy lata później weszła w życie. W Polsce od początku budziła kontrowersje; przytaczano argumenty o jej niezgodności z konstytucją oraz o tym, że stanowi zagrożenie dla polskiej tradycji rodziny (dokument zakłada, że istnieje związek przemocy z nierównym traktowaniem oraz że przemoc nie może być usprawiedliwiana tradycją ani religią). Polska podpisała konwencję w grudniu 2012 r., a ratyfikowała - w 2015 r.

« 1 »

Zobacz także

 • jan
  15.02.2018 15:30
  Smutna wiadomość dla damskich bokserów.
 • SF
  15.02.2018 19:02
  PiS nie wypowiada antyrodzinnej konwencji - oznacza to, że zgodnie z jej zapisami Polska ma obowiązek wprowadzać ideologię gender, w tym homoseksualną edukacje od przedszkola. Tak jak w innych krajach UE już jest. Koresponduje to z poparciem w ONZ przez pisowski rząd rozwiązań forsowanych przez lobby LGBT , przeciw który protestowało sporo krajów, głównie afrykańskich.
  Dodajmy do tego głosowanie 59 posłów PiS, w tym najważniejszych (Kaczyński) czy też strasznie deklarujących swój katolicyzm (K.Pawłowicz) za przepuszczeniem lewicowej ustawy proaborcyjnej do prac w komisjach.
  Może redaktorzy GN przepytają posłów PiS dlaczego nie realizują swoich obietnic?
 • Gość
  15.02.2018 20:15
  "przemoc nie może być usprawiedliwiana tradycją ani religią" to źle? vide http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=10944
  doceń 9
 • Czytelnik GN
  15.02.2018 21:00
  PiS 2015 : http://gosc.pl/doc/2443339.PiS-konwencja-antyprzemocowa-do-TK
  PiS 2017 - nie pracujemy nad tym.
  Wstyd i nigdy więcej głosu na PiS.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL