Nowy numer 33/2018 Archiwum

Papież regularnie spotyka się z ofiarami nadużyć duchownych

Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Greg Burke, w pisemnym oświadczeniem potwierdził słowa Ojca Świętego zamieszczone na łamach jezuickiego czasopisma "La Civiltà Cattolica" w sprawozdaniu ze spotkania z jezuitami Chile, 16 stycznia b.r.

W oświadczeniu rzecznika Watykanu czytamy: „W odpowiedzi na pytania dziennikarzy mogę potwierdzić, że kilka razy w miesiącu Ojciec Święty spotyka się z ofiarami nadużyć seksualnych zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Papież Franciszek słucha ofiar i próbuje pomóc im uleczyć poważne rany spowodowane nadużyciami. Spotkania odbywają się z najwyższą poufnością, z poszanowaniem ofiar i ich cierpienia” – stwierdza dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • mee...
  15.02.2018 13:12
  Bog poprzez Syna dobiera Apostolow - staranie...ale i oni sa w stanie sie zaprzec Syna, miec watpliwosci. Jakimze wiara jest skarbem, ktora bez dzialania Ducha Jasnosci...czlowiek nie jest w stanie posiasc, kto chce niech rozumie.
  doceń 0
 • mee...
  15.02.2018 13:31
  Wiara jest skarbem na miare duszy, bo to Wiara jest w stanie zachowac od smierci...a przeciez nad zycie jednej duszy - nie ma wiekszych skarbow na ziemi. Tam gdzie wiary nie ma zaczyna sie zwodzenie...
  doceń 0
 • mee...
  15.02.2018 14:40
  Nawet gdybys sie zaparl i przestrzegal prawa...gdybys nawet posiadl wszelkie nauki...a Duch Jasnosci ciebie nie musnie na nic to wszystko, bo Bog jest Duchem, jak i Syn jest Duchem...tak i my musimy byc w Duchu...bo nic co Duchowe od czlowieka nie moze pochodzic.
  doceń 0
 • Megi
  15.02.2018 18:00
  A co z krzywą Crusa,który został skrzywdzony przez bpa Barroso, i od 2015 po zawiadomieniu papieża CIERPI i oczekuje zadośćuczynienia,..... a P.Franciszek hierarchę KK w Chile NIE uznaje winnym
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama