Nowy numer 21/2018 Archiwum

Prymas o walce z pedofilią: Z tej drogi nie zejdziemy

Spotkaniu towarzyszyła prezentacja książki Daniela Pitteta - ofiary duchownego-pedofila.

- Z tej drogi nie zejdziemy - powiedział abp Wojciech Polak podczas konferencji zatytułowanej „Nie bójcie się reagować! Jak przeciwstawić się pedofilii i pomóc jej ofiarom”. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja książki autorstwa Daniela Pitteta „Ojcze, przebaczam ci”. Publikacja jest niezwykle mocnym głosem ofiary w dyskusji o pedofilii w Kościele. Zawiera przedmowy papieża Franciszka i Prymasa Polski.

„My wciąż uczymy się tego, by kompetentnie i odważnie reagować i odpowiadać. Tutaj także można poprzez tę książkę zobaczyć pewne doświadczenia, które bardzo są nam potrzebne i pomocne. Uważam też, że tak ważne i potrzebne wydanie tej książki jest po to, byśmy potrafili wsłuchiwać się w doświadczenia skrzywdzonych dzieci” - powiedział Prymas Polski.

Abp Polak wyjaśnił, że powodem, dla którego zdecydował się opatrzyć książkę wstępem, jest wdzięczność za to świadectwo: trudne, ale na wskroś ważne dla Kościoła.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama