Nowy numer 33/2018 Archiwum

Recenzje

KSIĄŻKI

W podróży

Miejscami zabawna, miejscami zaskakująca historia, albo raczej historie. Biegnące równolegle, ale i nakładające się na siebie. Pewna powtarzalność dni, spraw do załatwienia, troski, by rzeczy Ważne pozostały Ważne. Zdaje się, że Klara, Krzysztof i Antoni nie wiedzą, co czeka ich tuż za rogiem. W ujęciu Krzysztofa Widawskiego, autora „Widzenia asyskiego”, ta otwartość okazuje się formą zaufania Opatrzności, gotowością do poszukiwania własnego miejsca, do odkrywania innych ludzi. Jako tło: Asyż i jego święci. Jako osnowa: podróż. Jako nauczyciel: samo życie.

Katarzyna Solecka

Polski ślad

Postacie biblijne, które dotarły aż na obecne ziemie polskie. Niemożliwe? Autora powieści sensacyjnej „Apokryf” wyobraźnia nie ogranicza. Współczesne przypadkowe odkrycie archeologiczne na prywatnej posesji Gabriela Kosteckiego staje się początkiem ciekawej, choć niebezpiecznej przygody. Kostecki wraz z naukowcami dąży do odkrycia prawdy, co – jak się okazuje – nie jest w smak przeciwnikom chrześcijaństwa. Bohaterowie, choć sami w różny sposób przeżywają swoją religijność, muszą zmierzyć się z rzeczywistością wykraczającą poza badania naukowe. „Apokryf” wciąga, zaskakuje, a przede wszystkim dobrze się czyta.Ewa Winiarska-Drzyzga

PŁYTY

Miecz

To nie byli ministranci, którzy po nieszporach chwycili za gitary, by zagrać metalową wersję psalmów. Aż nie chce się wierzyć, że ci faceci przed dwiema dekadami na widok księdza przechodzili na drugą stronę ulicy. Na swe 20-lecie grupa 2Tm2,3 wydała reedycję swej najostrzejszej płyty – „888”, albumu niedostępnego na rynku od lat. Pamiętam Song of Songs sprzed 12 lat, gdy Tomek Budzyński ryknął ze sceny-: „Biada, biada, Babilon upada”, a po plecach przeszły dreszcze. Bonusem jest krążek „Czad mix”, czyli kompilacja szesnastu najmocniejszych utworów ze wszystkich płyt kapeli. Proszę słuchać głośno i wyraźnie!

Marcin Jakimowicz

EKG Bożego Serca

Serce Dawida to wielowątkowa konferencja, która zrodziła się z tęsknoty za nieustannym uwielbieniem. Poruszająca opowieść o pasterzu, który zabijał lwy i olbrzymów. Nauczań z ubiegłorocznego spotkania, które w warszawskiej hali Expo zgromadziło 2400 osób, można wysłuchać na płycie wydanej przez organizatorów. Usłyszymy m.in. konferencje: Macieja Wolskiego, dr. Johannesa Hartla, biskupów Andrzeja Siemieniewskiego i Michała Janochy, Jeffa Eggersa, Karola Sobczyka, Krzysztofa Demczuka, o. Romana Gruszewskiego i Marcina Zielińskiego.

Marcin Jakimowicz

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji