Nowy numer 33/2018 Archiwum

Krótko

Teraz został apostołem

FILM Jim Caviezel, odtwórca roli Chrystusa w „Pasji”, wcielił się w postać św. Łukasza w najnowszej religijnej produkcji poświęconej postaci św. Pawła. Rolę tytułową w filmie „Paweł. Apostoł Chrystusa”, z muzyką Jana A.P. Kaczmarka, zagra James Faulkner. Obraz przedstawia ostatnie dni życia św. Pawła, który w więzieniu oczekuje na egzekucję. W tym samym czasie dochodzi do masowych prześladowań chrześcijan. Reżyserem „Pawła” jest Andrew Hyatt, autor obrazu „Łaski pełna”, pierwszego w historii filmu traktującego o ostatnich dniach ziemskiego życia Maryi. Amerykańską premierę przewidziano na 28 marca.

Edward Kabiesz

Orły nadlatują

NOMINACJE Ogłoszono nominacje do jubileuszowej dwudziestej edycji Polskich Nagród Filmowych Orły 2018. O tytuł najlepszego filmu ubiegało się łącznie 61 obrazów, wyświetlanych w kinach przynajmniej przez tydzień między 1 stycznia a 31 grudnia 2017 r. Na statuetki w największej liczbie kategorii mają w tym roku szanse twórcy „Cichej nocy” Piotra Domalewskiego (11), „Powidoków” Andrzeja Wajdy (8) oraz „Pokotu” Agnieszki Holland i Kasi Adamik (6). „Cicha noc” i „Pokot” powalczą też, wraz z „Twoim Vincentem” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, o statuetkę dla najlepszego filmu. Nagrody zostaną wręczone podczas gali 26 marca.

Szymon Babuchowski

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji