Nowy numer 33/2018 Archiwum

Norweskie media oskarżają Justynę Kowalczyk

Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale biegu sprinterskiego techniką klasyczną podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Norweskie media winią ją za to, że odpadła także ich zawodniczka Ingvild Flugstad Oestberg.

Konfliktowa sytuacja miała miejsce w końcówce biegu. - Oestberg opowiadała, że nie miała najlepszej pozycji, ale jej szanse zniknęły, kiedy Justyna Kowalczyk wbiegła na to przed nią" - pisze Onet, cytując norweski dziennik "Dagbladet". Publiczny nadawca NRK napisał wprost, że "Oestberg straciła równowagę po starciu z Kowalczyk. Została popchnięta".

Sama norweska biegaczka także stwierdziła, że zachowanie Polki było wbrew przepisom.

Kowalczyk twierdzi, że wszystko z jej strony było w porządku. - Zahaczyłyśmy się przez moment nartami z Oestberg, bo lepiej wyszłam z zakrętu, szybciej zjechałam ten zjazd, ale myśmy całą prędkość wytraciły przez jej błędy. Ja, będąc tak blisko za nią, nie miałam szans zareagować, chyba żebym się skuliła i pod nogami jej przejechała. Oczywiście żartuję, a to nie czas na żarty - powiedziała Polka, cytowana przez eurosport.interia.pl. - Ona jechała po mniejszym obwodzie, po wewnętrznej. Jeśli tak jedziesz, to musisz wejść w zjazd po wewnętrznej, a prędkość jest na tyle duża, że trzeba być przygotowanym na to, że cię wyrzuci. I ją wyrzuciło. Broniąc się przed tym zaczęła pługować, weszła wślizgiem, otwarła się, no i tyle. Ja nikomu drogi nie zajechałam, mojego błędu tam nie było, w przeciwnym razie skończyłoby się karteczką, a nie dostałam jej - zauważyła Kowalczyk.

« 1 »

Zobacz także

 • Marek
  13.02.2018 18:45
  Justyna nie ma astmy i jest uczciwa.
  doceń 3
 • to_się_przetłumaczy
  13.02.2018 19:29
  Wszystko się zgadza> Justyna przyblokowała Oestberg. Nie może mieć jednak satysfakcji, bo zdarzenie było przypadkowe, a nie strategiczne, jak kiedyś grupowe działania Norweżek
  doceń 5
 • wujek_Olek
  13.02.2018 20:49
  6000 sprayow dla 121 zadownikow N nie starczylo … maza sie, ci z TUE (therapeutic use exemption), jednym wolno, drugim nie. Przyklad dowolnosci prawnej, anglosaskiego pozytywizmu prawnego.
  doceń 5
 • blo
  20.02.2018 14:19
  Gdyby Ingrvid zażyła leki na astmę, bo dziwnym trafem wszystkie biegaczki norweskie mają astmę, to pewnie by nie odpadła.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama