Nowy numer 25/2018 Archiwum

Jezus nie czyni z tego sensacji

A gdy tłumy się gromadziły, zaczął mówić: „To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza”. Łk 11,29

A gdy tłumy się gromadziły, zaczął mówić: „To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza”. Łk 11,29

Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz stał się znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia.

Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon.

Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz».


Można dostrzec u niektórych osób pogoń za sensacją religijną, za cudownymi znakami czy też prywatnymi objawieniami. Niejednokrotnie to, co miało być cudownym znakiem, okazało się oszustwem, urojeniem czyjejś psychiki. Dlatego sam Pan Jezus przestrzega dziś przed poszukiwaniem sensacji i cudowności w sprawach wiary. Oczywiście prawdą jest, że czasem Bóg przemawia, także w nadzwyczajny sposób: przez znaki. Jezus dokonał i dziś także dokonuje wielu cudów. Nigdy jednak nie czyni sensacji. Zawsze chodzi Mu o zbawienie, a ono dokona się wówczas, gdy człowiek nawróci się i przyjmie łaskę wiary. Do nawrócenia wzywał mieszkańców Niniwy Jonasz. To na niego wskazuje dziś Pan Jezus.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • gość powszedni
  21.02.2018 09:35
  Ludzie zamknięci na prawdę nie są w stanie zrozumieć jakiegokolwiek znaku. "to choćby ktoś z umarłych powstał, nie uwierzą". Zamknięcie się na prawdę, jest grzechem przeciwko Duchowi Świetemu.
  doceń 1
 • ondre
  21.02.2018 15:30
  Kolego! Strach Cię czytać! Ty musisz zawsze swoje trzy grosze wsadzać? Nie możesz przyjąć do siebie profesjonalnego komentarza któregoś z księży?
  doceń 0
 • gość powszedni
  21.02.2018 16:46
  A prawda dla Ciebie ma jakieś znaczenie?
  doceń 0
 • nikt
  21.02.2018 20:34
  tak sobie pomyślałem, że ten fragment koreluje z przypowieścią o bogaczu i Łazarzu - "jeśli Abrahama i Proroków nie słuchają, to choćby ktoś z martwych powstał - nie uwierzą." - że mamy swoje znaki, którym "musimy" wierzyć, że na tym polega nasza wiara, że mamy nasze znaki czasu - w tym Słowo Boże także czego chcieć więcej? Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama