GN 32/2018 Archiwum

365 opowieści, które uczą doceniać życie

"365 krótkich opowiadań dla ducha 2" to niezwykły zbiór. Nasi przodkowie przekazywali sobie najważniejsze prawdy za pomocą opowieści. Jezus mówił do ludzi za pomocą przypowieści.

Dziś żyjemy w szumie medialnym. To powoduje, że zapominamy o najważniejszych rzeczach i o prawdzie.

Ks. Ferrero w swojej książce prezentuje krótkie opowiadania, każde na koniec opatrzone jest komentarzem – złotą myślą. Ktokolwiek sięgnie po tę książkę, znajdzie coś dla siebie. Dorosły i dziecko. To dobry sposób, by rodzice wraz z dziećmi na nowo odkryli wartość opowiadań, np. tuż przed zaśnięciem. Może kogoś zmobilizują do własnych opowieści.

Opowiadania podzielone są na 12 miesięcy. Na każdy dzień roku jedno. Humor przeplata się ze łzami i wzruszeniem. Nie można przejść obok nich obojętnie. Mają w sobie wiele mądrości, uczą wrażliwości i szukania prawdy. A przede wszystkim przesycone są uśmiechem Pana Boga. Od pierwszej do ostatniej strony mamy wrażenie, że Bóg nam towarzyszy, bo „tam, gdzie jest życie, tam jest Bóg” – czytamy na sam koniec.

Książka idealnie nada się na prezent dla nas samych, a także dla przyjaciół i bliskich. Nieważne, jaki miesiąc mamy, chce się do niej wracać.

Bruno Ferrero, 365 krótkich opowiadań dla ducha 2, Wydawnictwo Salezjańskie, 2017

« 1 »

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama