GN 32/2018 Archiwum

Walter Hofer: Byłem mały krok od zakończenia konkursu

Złamałbym się, gdyby... - dyrektor Pucharu Świata w skokach tłumaczy dlaczego nie odwołał pechowego dla Polaków konkursu olimpijskiego.

W rozgrywanym z soboty na niedzielę czasu koreańskiego konkursie olimpijskim na skoczni normalnej Stefan Hula i Kamil Stoch zajmowali po pierwszej serii kolejno pierwsze i drugie miejsce. Druga seria została rozegrana w wyjątkowo wietrznych warunkach, w jakich na pewno nie dokończono by konkursu Pucharu Świata. Na przykład Simon Amman wchodził na belkę aż pięć razy by oddać skok. Skaczący ekstremalnych warunkach Polacy spadli poza podium - Stochowi zabrakło do medalu 0,4 pkt., a Huli 0,9 pkt.

Decyzja o ewentualnym odwołaniu lub zakończeniu konkursu należała do dyrektora Pucharu Świata - Waltera Hofera. W rozmowie z TVP SPORT Niemiec przyznał, że był o krok od przerwania konkursu w momencie, gdy na belce czekał Simon Amman:

- Przy skoku Simona Ammanna w drugiej serii byłem mały krok od decyzji o zakończeniu konkursu. Gdyby którykolwiek z pozostałych zawodników zgłosił taką sugestię, pewnie bym się złamał - powiedział

TVP Sport zapowiedziało, że wyemituje cała rozmowę z Hoferem.

« 1 »

Zobacz także

 • gut
  11.02.2018 15:07
  Mógł, to uczynić... Chyba...🏅 ب_ب
  doceń 2
 • mironsy
  11.02.2018 18:28
  Panie Walterze Hofer Olimpiada to nie zabawa chłopców w piaskownicy.
  Przez brak właściwych decyzji, ryzykuje Pan zdrowiem i życiem zawodników.
  To Pan zabrał Polakom medale.
  doceń 6

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama