Nowy numer 46/2018 Archiwum

Dlaczego w sandałach?

Przywołał Dwunastu i wysłał ich po dwóch. Mk 6,7

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien».

I mówił do nich: «Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich».

Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.


Podstawowym wymogiem koniecznym w apostolskim posługiwaniu jest zaufanie Panu. Inaczej nie będziemy mogli zrealizować zadania ewangelizacji. Pan Jezus rozsyłał ich parami, bo w judaizmie posłańców wysyłano po dwóch, co wzmacniało ich wiarygodność. Dlaczego w sandałach? To oznaczało podjęcie przygotowań do pracy lub rozpoczęcie wyprawy. Ten, kto nosił sandały, był człowiekiem wolnym, a publiczne zdjęcie obuwia towarzyszyło transakcjom prawnym. Chrześcijanin jest wolny i jako taki dzieli się wiarą jak chlebem z innymi. Zawarłem transakcję z Bogiem przez chrzest i bierzmowanie. Panie, dodaj odwagi, mądrości, siły, bym zwyciężył lenistwo i niemoc, a ufając Tobie, dawał świadectwo wiary.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • gość
  01.02.2018 11:03
  oj te transakcje z Bogiem, mógłby ksiądz inne przenośnie wyszukiwać, nie nomadów pustynnych sprzed tysiącleci
  doceń 0
 • alpi
  01.02.2018 14:55
  A do mnie właśnie to przemawia - transakcja, zobowiązanie, wierność wyborowi. Bardzo dziękuję księże Stanisławie jako dawny wychowanek z Mysłowic. Pozdrawiam
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy