Nowy numer 50/2018 Archiwum

Kartą zbliżeniową dasz na tacę

Jeden z kościołów katolickich w Paryżu stawia na cyfryzację - datki "na tacę" będzie tam można przekazać za pomocą ... karty zbliżeniowej. O inicjatywie kościoła Saint Francois de Molitor informuje w czwartek Associated Press.

Plany tej świątyni, położonej w eleganckiej dzielnicy Paryża, przewidują przekazywanie uczestnikom niedzielnej mszy pięciu koszyczków o tradycyjnym wzornictwie, ale z terminalami. Na ekranie wierny będzie mógł wybrać, ile chce ofiarować - od 2 do 10 euro, zbliży kartę i gotowe.

Na wszelki wypadek postanowiono jednak zachować także tradycyjną, sprawdzoną metodę wrzucania do koszyczków zwyczajnych pieniędzy.

« 1 »

Zobacz także

 • Szolga
  18.01.2018 11:59
  Bardzo lubię płacić kartą i korzystam z tej możliwości kiedy tylko mogę, jednak w tym przypadku byłoby mi dziwnie. Mam wrażenie, że zatraciłoby to wymiar symboliczny ofiarowania czegoś. Oczywiście technicznie wychodziłoby na to samo, ale jednak gest oddawania to nie to samo co gest zbliżenia karty.
  doceń 4
 • Alicja
  18.01.2018 16:11
  Nie.
  doceń 0
 • Mam wrażenie,
  19.01.2018 00:50
  że coraz bardziej religia staje się stechnokratyzowana. I coraz bardziej zatracamy duchowość i mistycyzm. Po jakimś czasie zostanie z nas tylko religijna wydmuszka...
  doceń 1
 • Kamul
  19.01.2018 10:48
  A ja, gdzie się tylko da (i póki się jeszcze da), płacę gotówką. Jeśli gotówka całkiem zniknie z obiegu, rządy i banksterka w jeszcze prostszy sposób będą mogły zrobić z naszymi oszczędnościami co tylko zechcą.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy