Nowy numer 21/2018 Archiwum

Senator Libicki rozważa odejście z PO po wyrzuceniu konserwatywnych posłów

Swoją decyzję uzależnia od tego, jak zostaną rozpatrzone odwołania usuniętych posłów.

Jan Libicki - niepełnosprawny senator PO znany z konsekwentnej postawy za ochroną życia - skomentował usunięcie z szeregów partii troje posłów, którzy głosowali za odrzuceniem skrajnie lewicowego projektu dopuszczającego aborcję na życzenie:

Uważam, że to jest bardzo smutny dzień i zła decyzja Platformy Obywatelskiej. Dotąd nad głosowaniami światopoglądowymi nie było dyscypliny

Senator zauważył, że jeszcze niedawno mówiono o części parlamentarzystów PO jako o konserwatywnej kotwicy, dziś zaś obecność osób o konserwatywnych poglądach stoi pod znakiem zapytania.

– Pan poseł Tomczak poinformował mnie – powiedział Libicki – że złoży odwołanie od tej decyzji do zarządu krajowego partii. W zależności od losów tego podania podejmę stosowne decyzje – zadeklarował senator. 

« 1 »

Zobacz także

 • Tormann
  12.01.2018 14:50
  Ten akurat może niestety tylko odjechać...
 • Andy_Krakauer
  13.01.2018 14:57
  Pan Libicki zmienia po raz kolejny partię. Z PiS do PO, a z PO dokąd to? SLD czy Nowoczesna?
  doceń 0
 • Lyonarda
  13.01.2018 17:13
  Mam nadzieję, że pani O. nie wymyśli specjalnego formularza mszalnego z zaleceniem dla Kościoła "posłów-uchodźców", którzy wcześniej popierali wiele projektów antyobywatelskich i szkodzących ludziom wierzącym, wręcz antykościelnych lansowanych przez ich partie : przez PO i N, w tym za blokowanie sejmu, poparcie posła Kropiwnickiego z PO (maj 2015) - od którego zaczęła się manipulacja PO przy Trybunale Konstytucyjnym i in. (patrz. www.Sejm.RP - ustawy).
  doceń 0
 • Anna Panna
  13.01.2018 20:55
  NIE WPUSZCZAĆ do PiS!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama