Premier o rechrystianizacji Europy, o uchodźcach, o klapsach...

"Z nawiązką realizujemy nasze zobowiązanie w kwestii rozładowywania napięć na zewnętrznych granicach Unii" - mówi m.in. Mateusz Morawiecki.

– Bawiłem się na podwórkach, na których nie chciałby się pan pojawiać bez obstawy policyjnej – opowiada Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”. Czytelnik dowie się m.in., czy premier dostawał w dzieciństwie klapsy, a także czy sam stosuje tę metodę wychowawczą w stosunku do własnych dzieci. Szef rządu odnosi się też do kwestii przemocy w rodzinie. – Przemoc pojawia się częściej w związkach nieformalnych, a nie tych usankcjonowanych prawnie – zauważa.

Mateusz Morawiecki wyjaśnia też, dlaczego powiedział w TV Trwam, że jego pragnieniem jest rechrystianizacja Europy (co wywołało gniew na lewicy), a także dlaczego w exposé, mówiąc o prawdziwych wartościach, nie wspomniał o chrześcijaństwie.

W wywiadzie pojawia się też temat uchodźców i imigrantów. – Z nawiązką realizujemy nasze zobowiązanie w kwestii rozładowywania napięć na zewnętrznych granicach Unii – mówi premier. Jak to rozumie? Tego – i nie tylko – dowiesz się z lektury wywiadu pt. „Wychowałem się w »trójkącie bermudzkim«” w najnowszym „Gościu Niedzielnego”, dostępnym już w kioskach i parafiach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

fk