Nowy numer 25/2018 Archiwum

Postulaty na rok wielkiego jubileuszu

Oto lista spraw, które powinny zostać definitywnie rozstrzygnięte w najbliższych 10 miesiącach, abyśmy mogli 11 listopada 2018 r. świętować godnie i z podniesionym czołem.

Stojący już za progiem 2018 rok będzie przebiegał w Polsce pod znakiem świętowania 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach zaborów. Warto więc przypomnieć o kilku nadal czekających na doprowadzenie do końca kwestiach, bez których te obchody byłyby nieco kulawe, podobnie jak quasi suwerenność, którą wypracowano w 1989 roku przy Okrągłym Stole.

Oto lista spraw, które powinny zostać - zdaniem reprezentowanego przeze mnie Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie - definitywnie rozstrzygnięte w najbliższych 10 miesiącach, abyśmy mogli  11 listopada 2018 r. świętować godnie i z podniesionym czołem. Mam nadzieję, że poniższe postulaty poprą inne środowiska patriotyczne, bo część z nich podnosiły one w ostatnich latach. Kolejność nie ma znaczenia.

            1. Odebranie stopni generalskich i oficerskich członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego oraz innym zdrajcom polskiej sprawy w wojskowych mundurach z lat 1944-1989.

            2. Przeniesienie grobów peerelowskich dygnitarzy z Powązek Wojskowych na inne cmentarze, nowe zagospodarowanie alei zasłużonych na tej narodowej nekropolii.

            3. Uhonorowanie Orderem Orła Białego śp. generała brygady Ryszarda Kuklińskiego - jednego z największych bohaterów w najnowszej historii świata i zbudowanie mu pomnika w centrum Krakowa.

            4. Delegalizacja zarejestrowanej w 2002 r. (!) przez Sąd Okręgowy w Warszawie Komunistycznej Partii Polski.

            5. Odebranie Orderu Virtuti Militari niegodnym posiadania go realizatorom sowieckiej racji stanu w Polsce.

            6. Postawienie na bulwarze Czerwieńskim między Wawelem a Skałką pomnika Armii Krajowej.

            7. Podniesienie emerytur i rent oraz zapewnienie innych udogodnień socjalnych wszystkim weteranom walki zbrojnej i cywilnej o niepodległą Polskę.

Ta lista może być oczywiście uzupełniona przez tych, którzy mają inne pomysły na uczczenie wielkiego jubileuszu Polski Niepodległej.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Nakamitsu
  02.01.2018 16:47
  8.-wypracować niepodległość w sobie, np. ograniczyć spożycie alkoholu, wieprzowiny, wyeliminować porno-dietetyczne jedzenie( chipsy, cola itp) rybę nie traktować jak postną katorgę a jeść często z przyjemnością i smakiem.Testem własnej niepodległości jest gdy wcześnie rano przyjemnie wstaniesz i zanucisz ”jak dobrze wstać skoro świt :)
  doceń 5
 • Maciej
  02.01.2018 21:34
  a może częściej się uśmiechać. Być miłym dla sąsiadów i osób na ulicy. Nie śmiecić. Nie przeklinać. Zaangażować się w coś społecznie...
  doceń 11
 • obywatel
  04.01.2018 11:51
  A Ci Polacy ,którzy walczyli , ginęli za wolność w Armii Berlinga to co ??? teraz liczy się tylko AK i Anders? Jaki smutny kra,j , tak naprawdę bez uczciwej pamięci dla przodków !!!
  doceń 2
 • Contral
  04.01.2018 17:56
  O zalegalizowaniu Komunistycznej Partii Polski nie słyszałem ani nie czytałem i nic właściwie o niej nie wiem. To musi być jakieś niszowe ugrupowanie, którego istnienie mi nie przeszkadza. KPP nie startowała w żadnych wyborach,a jakby startowała to wyborcy by ją olali. Bo idee komunizmu są w Polsce trochę obciachowe. A co do WRON to czytałem coś na ten temat, że był utworzony na chybcika i wpisano tam osoby, które nie miały o tym bladego pojęcia. A kiedy się o tym dowiedziały to były kompletnie zaskoczone, że należały do jakiegoś WRON. Podobno coś takiego przytrafiło się Hermaszewskiemu - polskiemu kosmonaucie.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama