Nowy numer 13/2020 Archiwum

Asia Bibi dziewiąte Boże Narodzenie spędziła w więzieniu

Ze świadectwa bliskich wynika, że pakistańska chrześcijanka zachowała silną wiarę i pogodę ducha.

Dziewiąte już Boże Narodzenie w celi śmierci przeżyła w tym roku Asia Bibi. Do więzienia trafiła w 2009 r., po tym jak w sporze z muzułmańską sąsiadką miała powiedzieć: „Wyznaję moją religię i wierzę w Jezusa Chrystusa, który umarł na krzyżu, aby zbawić ludzkość. A cóż uczynił twój prorok Mahomet, aby zbawić ludzkość?”. Rok później została za to skazana na śmierć przez powieszenie.

Tuż przed świętami 46-letnia Asia Bibi mogła się spotkać z najbliższymi. Z ich świadectw wynika, że pakistańska chrześcijanka zachowała silną wiarę i pogodę ducha. Sama pocieszała swoje córki i umacniała je wierze. Zapewniała je, że w całej tej bolesnej historii Opatrzność wytycza swoją drogę. Zaapelowała też do Papieża Franciszka i wszystkich chrześcijan na świecie o modlitwę w jej intencji. W związku z przeżywanym przez Kościół w Pakistanie Rokiem Eucharystii Asia Bibi poprosiła też o spowiedź i Komunię.

« 1 »

Polecamy

 • Módlmy się
  27.12.2017 09:55
  o umocnienie w duchu Asii Bibi i jej rodziny, Mary Wagner i wszystkich prześladowanych chrześcijan. Modlitwa jest tak bardzo ważna.
  doceń 18
 • Asiu
  27.12.2017 12:23
  Asiu, brak słów... Dziękujemy za Twoją postawę, wiarę, miłość do Jezusa.
  doceń 19
 • (wujek) Olek
  27.12.2017 12:34
  A gdzie aktywiści "praw człowieka" organizacji tzw. pozarządowych? Czy dyplomacja niby "chrześcijańskich" krajów świata? Ani widu, ani słychu. Po czynach ich poznacie.
 • Andrzej z Goliny
  27.12.2017 12:36
  Asia Bibi jest poważnym wyrzutem sumienia współczesnych czasów. Kościół na Wschodzie wciąż potrzebije naszego modlitewnego wsparcia. Nie zostawiajmy tych ludzi samych. Módlmy się w ich intencji.
  doceń 17

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama