Nowy numer 13/2020 Archiwum

Będzie śnieg?

Jak podaje IMGW, południowo-wschodnia połowa Europy będzie pod wpływem wyżu, pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie w ciepłym wycinku niżu z ośrodkami nad południową Skandynawią i w rejonie Jeziora Ładoga. W dzień nad zachodnie, a potem centralne dzielnice Polski przemieści się strefa frontu chłodnego. Z zachodu napływać będzie ciepła, polarna morska masa powietrza, za frontem chłodniejsza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy, północnym zachodzie i lokalnie na zachodzie miejscami słabe opady deszczu. Rano w Małopolsce w dolinach lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 4 st. na północnym wschodzie do 9 st. na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru do 55 km/h, na wybrzeżu i na Podkarpaciu do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -1 st. do 2 st. i do 3 st. nad morzem, w dolinach górskich lokalnie spadki temperatury do -4 st. Wiatr umiarkowany, miejscami na zachodzie i w górach porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Niewielkie opady deszczu miejscami na północy kraju. Opady deszczu wystąpią także w Karpatach. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie do 8 st. na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany południowy, na południu kraju porywy do 65 km/h, w terenach podgórskich do 80 km/h, w górach do 120 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami małe. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie na ogół umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W środę zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

« 1 »

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama