Nowy numer 28/2018 Archiwum

Istotą świąt Bożego Narodzenia jest ujrzeć Dziecko i uwierzyć

Wtedy wszedł do wnętrza [grobu] także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. J 20,8

Pierwszego dnia po szabacie Maria Magdalena pobiegła i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: „Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono”.

Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu.

Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył.


Umiłowany uczeń ujrzał pusty grób i uwierzył, że Jezus żyje. Ponad trzydzieści lat wcześniej Mędrcy ze Wschodu ujrzeli Dziecko i oddali Mu pokłon, bo także… uwierzyli. Uwierzyli, że jest Ono Mesjaszem. Oczy cielesne pozwalają ujrzeć tylko widzialne znaki. Oczy duchowe pozwalają – z pomocą łaski wiary – zobaczyć więcej i głębiej, pozwalają dotrzeć do tajemnicy Boga. Oby nasze oczy – i w ogóle wszystkie nasze zmysły – tak postrzegały obecne w otaczającym nas świecie znaki, byśmy przez te znaki dostrzegali Boga i Jego działanie. Istotą świąt Bożego Narodzenia jest ujrzeć Dziecko i uwierzyć, że jest Ono Zbawicielem świata.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Kowalska
  27.12.2017 11:39
  Dzisiejsza ewangelia jest jak Pana nie znaleziono w grobie??? Człowiek tępy całe życie, masakra.
  doceń 1
 • GabrielaMaria
  27.12.2017 14:48
  Istotą świąt Bożego Narodzenia jest uświadomienie sobie i radość z faktu, że dwa tysiące lat temu w judzkim Betlejem niebo dotknęło ziemi i od tej pory nic już nie jest takie, jak było wcześniej, choć na pozór nie zmieniło się nic. Wyszukiwanie „znaków” i mnożenie ich interpretacji tudzież dzieci to fałszywa droga.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama