Nowy Numer 29/2018 Archiwum

"Komitet Polityczny PiS za tym, by Beata Szydło pełniła eksponowane stanowisko w nowym rządzie"

Komitet Polityczny w sposób zdecydowany wypowiedział się, by premier Beata Szydło pełniła eksponowane stanowisko w rządzie Mateusza Morawieckiego - poinformowała w czwartek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

"Jestem przekonana, że nasi wyborcy zrozumieją to, że jesteśmy jedną drużyną, że realizujemy program" - mówiła Mazurek dziennikarzom po zakończeniu Komitetu Politycznego PiS.

"Komitet Polityczny w sposób zdecydowany wypowiedział się, by pani premier Beata Szydło pełniła eksponowane stanowisko w rządzie, na którego premiera w tym momencie desygnowaliśmy Mateusza Morawieckiego" - dodała.

Podczas rozmowy z dziennikarzami nie chciała powiedzieć jakie stanowisko miałoby to być.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że Szydło ma zostać wicepremierem, a reszta zmian w rządzie ma nastąpić w styczniu.

Z informacji PAP wynika również, że podczas głosowania nad kandydaturą dwóch polityków PiS opowiedziało się przeciw kandydaturze Morawieckiego, jeden wstrzymał się od głosu, a reszta z 33 członków Komitetu Politycznego PiS głosowała "za".

« 1 »

Zobacz także

 • velario
  08.12.2017 00:59
  Dziś PBS nuci Kasię Kowalską: "...i dlatego rzucasz mnie/ Ciskasz mnie w kąt/ jak starą rzecz...":)
  doceń 6
 • Anna Panna
  08.12.2017 01:00
  Parlament odrzuca wotum nieufności dla rządu, a premier zaraz po tym składa dymisję. I wyborca ma to zrozumieć?
  doceń 10
 • velario
  08.12.2017 01:17
  Poza tym, że wymiana premiera odbywa się w fatalnym stylu, chyba nie ma czego żałować: http://www.rp.pl/Polityka/311149900-Rzad-PiS-na-trzy-z-minusem.html
  doceń 9
 • gratulacje dla nowej
  08.12.2017 03:08
  wicepremier
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama